Milli İttifak Adayları ESOB'u Ziyaret Etti

SP ve BBP’nin seçimde birleşmesi ile oluşturulan milli ittifak milletvekili adayları Osman Cemali Marasalı, Sema Altuntaş, Turan Odabaşı, Derviş Erdoğan, SP İl Başkanı Mehmet Asiltürk ile birlikte Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin’i ziyaret etti.

Milli İttifak Adayları ESOB'u Ziyaret Etti Malatya Siyaset

Ziyarette konuşan MESOB Başkanı Şevket Keskin, seçim öncesi siyasi partilerin seçim beyannamelerini açıkladığını belirterek, “Ben soruyorum; Malatya’da siyasi partilerin programı ne olacaktır? Artık söylemle değil, eylemle ne yapacaksınız, icraatınız ne olacak? Hizmetiniz ne olacak? Biz esnaf ve sanatkar camiası olarak Malatya özeli ve esnaf sanatkarın taleplerini içerin bir program hazırladık” dedi.

SP İl Başkanı Mehmet Asiltürk ise, 7 Haziran 2015 seçimlerine SP ve BBP’nin milli ittifak adı altında girdiğini belirterek, “Milletvekili adaylarımız ile secim çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Esnaf ve sanatkarlar Türkiye açısında gerçekten çok önemli kurum ve kuruluş. Şuanda Dünyada ve Türkiye’de geldiğimiz kapitalist sistemde zenginin yani, küresel sermayenin AVM’ler olarak şehirlerin ortasına yapılması ile adete yok edilir durumda, okyanustaki balinanın küçük balıkları yutması gibi, küçük esnaflarımızda yutulmaya başlandı.

Malatya’mız gibi bir yerde bir tanesinin çalıştığı, ikincisinin inşaat halinde olduğu, üçüncüsünün proje halinde olduğu bir AVM içindeki esnafımıza Allah yardım etsin. Bu konuda MESOB Başkanımıza da sıkıntılarından dolayı Allah sabır versin. Bir seçim var ve 4 yıl süreyle ekonomik olarak, dış politika olarak ülkemizi yönetecek insanları seçeceğiz. Bu seçim gerçekten çok önemli. Hem ülkemizin bölünme aşamasına geldiği bir süreçte Güneydoğu’muzda, hem ekonomide Cumhurbaşkanımızın ‘Ekonomik krize girdik’ açıklaması nedeniyle, hem de sosyal yapının, ahlakın çöküntü durumunda olması sebebiyle gerçekten çok önemsiyoruz” dedi.

Asiltürk, MESOB Başkanı Keskin’e AK Parti’nin sivil toplum kuruluşlarına yönelik olarak yaptırmış olduğu temayül yoklamasına katılmayarak tepki göstermesi nedeniyle de teşekkür ederek, “Her zaman doğruya teşekkür ediyoruz. Yanlışa yanlış diyoruz. Adalet ve Kalkınma Partisinin adaylarını belirlerken, adayların sayısı son duruma düştüğünde sivil toplum kuruluşlarının gazını almak için Türkiye genelinde sivil toplum kuruluşlarını kendi siyasi oyunlarına alet etmek için sivil toplum kuruluşlarını kendi milletvekili adaylarını belirlemek için bir temayül yoklaması adı altında bir çalışma yapıldı. Ben Malatya’da tek tavır koyan MESOB Başkanımız Şevket Keskin’i tebrik ediyorum. Bu tavır çok takdire şayan ve alkışlanacak bir durumdu” diye konuştu.

Milli İttifak Milletvekili Adayı Osman Cemali Marasalı da, ülkede esnafın, işçinin, memurun durumunun ortada olduğunu ifade ederek, Milli İttifak iktidarında tüm bu sorunların çözüme kavuşturulacağını söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 946
Bu Ay : 2528
Toplam : 2528

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom