"Temiz Çevrem" Kampanyası

Yeşilyurt Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Türkiye genelinde gerçekleştirdiği "Temiz Çevrem" kampanyası çerçevesinde İnönü Mahallesinde ilk adımını attı.

Malatya İlçe

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Türkiye genelinde uygulamaya koyduğu "Temiz Çevrem" kampanyasının amacı çevremizi kirletmemek ve bu konuda vatandaşları, çocukları gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakabilmek adına bilgilendirmek ve uyarmaktır.

Temiz Çevre ve Sağlıklı Toplumu hedef alan Yeşilyurt Belediyesi bu kapsamda Temiz Çevrem kampanyasına İnönü Mahallesinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden katılan yetkililer, muhtarlar, vatandaşlar ve Mehmet Emin Bitlis İlköğretim Okulu öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

"Yeşilyurt Bizim Evimiz, Evimizi Temiz Tutalım" sloganıyla hareket eden Yeşilyurt Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Temizlik Müdürlüğü ekipleri, vatandaşları ve öğrencileri bu konuda bilgilendirmek için, atıkların tekrardan kullanılabilmesi için çer-çöp kutularına ve Geri Dönüşüm Evlerine atılmasını istedi.

Yeşilyurt Belediyesi daha önce hayata geçirdiği ÇER-ÇÖP ve Geri Dönüşüm Evleri projeleriyle geri dönüşüme önem kazandırmış ve binlerce ÇER-ÇÖP kutusunu okullara, kamu kurumlarına ve apartman sitelerine dağıtmıştı. Bu kapsamda Geri Dönüşüm Evleriyle yerinde ayrıştırmanın önemi ve her atık çöp değildir anlayışıyla hareket eden Yeşilyurt Belediyesi çevreye ve temizliğe gösterdiği hassasiyeti gözler önüne serdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 391
Bu Ay : 4757
Toplam : 4757

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom