Akdoğan, Büyükşehir Belediyesi'ni Ziyaret Etti

Bir dizi etkinliklere katılmak üzere Malatya’ya gelen Başbakan Yardımcısı Doç.Dr. Yalçın Akdoğan, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Akdoğan, Büyükşehir Belediyesi'ni Ziyaret Etti Malatya Haber

Ziyarete; Vali Süleyman Kamçı, Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Milletvekilleri Mustafa Şahin, H.Cemal Akın, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Hasan Aksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve kalabalık bir heyet eşlik etti.

Ziyaret sırasında Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Başbakan Yardımcısı Doç.Dr. Yalçın Akdoğan’a kısa bir brifing verdi. Başbakan Yardımcısı Akdoğan’ın Malatya ziyaretinden dolayı memnuniyetlerini dile getiren Başkan Çakır, bu ziyaretten dolayı Akdoğan’a teşekkür etti.

Malatya’nın Büyükşehir statüsüne kavuşmasıyla birlikte hizmet alanlarının 62 kat büyüdüğünü belirten Başkan Çakır, Büyükşehir Belediyesi olarak 12 bin 300 km2 alana hizmet verdiklerini söyledi. Kırsalla birlikte 714 mahalle ve 1150 mezranın bulunduğunu kaydeden Çakır, “Geçtiğimiz 1 yıl içerisinde Malatya genelinde Büyükşehir yapılanmamızı tamamladık. Daha hızlı, kaliteli ve ekonomik hizmetler için ilçelere tesisler kurarak, araç-gereç ve iş makineleri ile güçlendirdik. Saha çalışmalarımızı büyük oranda tamamladık. İlçelerimizin tamamında altyapı şebekelerinin yenilenmesi gerekiyor. Yol, asfalt ve su alanında önemli eksiklikler var. Geçtiğimiz yıl 350 km dolayında asfaltlama yaptık. Bu yıl 1000 km hedef koyduk. Bununla ilgili ekipleri oluşturduk. Güçlü bir şekilde sahaya gireceğiz. Bu konularda sizlerden destek istiyoruz” dedi.

Başbakan Yardımcısı Doç.Dr. Yalçın Akdoğan ise, Malatya’nın bu bölgede cazibe merkezi olmak durumunda olduğunu belirterek, her geçen gün bu özelliğini daha da pekiştirdiğini söyledi. Artık Dünyada ülkeler değil, şehirlerin yarıştığını kaydeden Akdoğan, “Her şehrin kendi ayakları üzerinde durması ve dünya şartlarında rekabet edebilir hale gelmesi gerekiyor. Böyle baktığımızda Malatya son dönemde özellikle dış ticaret ve ihracat açısından ciddi bir ivme kazandı. 10 yıl öncesine göre 4 kat civarında bir artış oldu. Kamu yatırımlarında da belki en çok yatırım alan illerimizden birisi. AK Parti iktidarı döneminde 11 katrilyon civarında yatırım yapıldı. Turizm konusunda biraz daha mesafe almamız gerekiyor. Her açıdan Büyükşehir, ilçe belediyelerimiz, merkezi yönetim el birliğiyle inşallah Malatya’yı ayağa hep birlikte kaldıracağız” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ziyaret sırasında Başbakan Yardımcısı Doç. Dr. Yalçın Akdoğan’a tepside kuru kayısı hediye etti. Başkan Çakır ayrıca, Başbakan Yardımcısı Doç. Dr. Yalçın Akdoğan onuruna Belediye’de bir yemek verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 181
Bu Ay : 6978
Toplam : 6978

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom