Dünya Ebeler Günü Kutlandı

İnönü Üniversitesi Malatya Sağlık Yüksekokulu tarafından “5 Mayıs Dünya Ebeler Günü ve Yemin Töreni” düzenlendi.

Dünya Ebeler Günü Kutlandı Malatya Haber

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ünsal Özgen, Prof. Dr. Davut Özbağ, Malatya Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Behice Erci, Malatya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener, Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Yusuf Yakupoğulları, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Malatya Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. BehiceErci, “Yaşama sağlıklı başlamak her bireyin hakkıdır. Bu nedenle ebelere yatırım yapmak etkili sağlık hizmetleriyle daha iyi bir geleceğe yatırım yapmak anlamına gelir. Bu yatırımların sürdürülebilirliğe, erişilebilirliğe, kabul edilebilirliğe ve ebelik bakımının kalitesine hitap etmesi gerekir” dedi.

Sağlığın bir ekip işi olduğunu belirten Malatya Sağlık Yüksekokulu Ebelik Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yeşim Aksoy Derya, sağlığın temel felsefesinin insan sevgisi ve insana ayrım yapmaksızın yardım ilkesi olduğunu, mesleğinin güç koşullar altında sürdürüldüğünü, mezunların yaşam boyu kendilerini geliştirmesi ve eğitmesi gerektiğini söyledi.
Malatya Sağlık Yüksekokulu öğrencileri tarafından sunulan müzik dinletisi ile devam eden program, ebelik yemininin yapılmasıyla sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 306
Bu Ay : 4104
Toplam : 4104

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom