10 Parkın Açılışı Gerçekleşti

Yeşilyurt Belediyesi yapımı biten 10 parkın açılışını gerçekleştirerek, Yeşilyurt halkının hizmetine sundu.

10 Parkın Açılışı Gerçekleşti Malatya Haber

Yeşilyurt Belediyesi "30 Günde 30 Park" projesi kapsamında 2014 yılında 30 parkın temelini atmış ve bu parklardan on ikisinin açılışını gerçekleştirmişti. Dün düzenlenen törenle 10 parkın daha açılışı gerçekleştirilerek hizmete girdi. Özalper Mahallesi’nde Şehit Selçuk Şahin'in ismini taşıyan parkta düzenlenen törende Malatya Halk Oyunları Ekibinin, oyunlarıyla açılışa renk ve coşku getirmesinin ardından, törenin açış konuşmasını gerçekleştiren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Göreve geldiğimiz ilk andan itibaren dur durak bilmeden çalışmalarımıza devam ettik. 30 günde 30 parkın temelini atarak 2014 yılında 12 parkın açılışını gerçekleştirdik. Bugün ise 10 parkın daha açılışını gerçekleştiriyoruz. Geriye kalan 8 parkımız yakın zamanda hizmete girecek. Parklar ve yeşil alanlar Yeşilyurt'un can damarıdır, biz bu bilinçle hareket ederek, çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Yeşilyurtlu vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

BABAHANOĞLU: “YEŞİLYURT PARK VE YEŞİL ALANLARI İLE ZENGİN BİR YAPIYA SAHİP”

Yeşilyurt Belediyesinin yeşil alanlara ve parklara olan hassasiyetini dile getiren Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, “Yeşilyurt Belediyesi her alanda olduğu gibi park ve yeşil alanlarda da hizmetlerine ara vermeden devam ediyor. İnşallah kalan parklarında hizmete girmesiyle Yeşilyurt'umuz park ve yeşil alan konusunda çok zengin bir bölgemiz olacaktır. Ben tüm vatandaşlarımıza ve çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

“ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİNİN ÖLÜMSÜZLEŞTİRLMESİ HEPİMİZİN GÖREVİDİR”

Şehit olan oğlunun isminin verildiği Şehit Selçuk Şahin Parkı’nda duygu dolu anlar yaşayan Şehit Aileleri ve Yakınları Derneği Başkanı Duran Şahin yaptığı konuşmada, “Şehit isimlerinin cadde, sokak, park ve okullara verilmesi ile ölümsüzleştirilmesi şahit yakınları olarak elbette ki bizleri sevindiriyor. Şehitlerimizin isimlerinin yaşatılması Türk milletinin tüm fertlerine düşen bir görevdir. Bu görevi yerine getirmenin verdiği vicdani rahatlığı yaşattıkları için Yeşilyurt Belediyesine, Sayın Başkanımız Hacı Uğur Polat’a teşekkür ediyorum” dedi.

YENİ HİZMETE AÇILAN PARKLAR

Lale Park Seyran Mahallesi, Şehit Selçuk Şahin Parkı Özalper Mahallesi, Altın Park Aşağıbağlar Mahallesi, Engelsiz Park Şehbayram Mahallesi, Orhun Park Karakavak Mahallesi, Gökkuşağı Parkı Karakavak Mahallesi, Deniz Parkı Fahri Kayahan Mahallesi, Gülefşan Parkı Bostanbaşı Mahallesi, Ertuğrul Gazi Parkı Yakınca Mahallesi, Beylerderesi Parkı Yakınca Mahallesinde hizmete başladı.

Konuşmalarının ardından 10 parkın temsili açılışı Özalper Mahallesi Şehit Selçuk Şahin Parkında dualar ve iyi temennilerle kurdeleler kesilerek vatandaşların hizmetine sunuldu.

Törene AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlı, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Bayram Taşkın, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu Malatya Şehit Aileleri Derneği Başkanı Duran Şahin, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları birim müdürleri ve çok vatandaşlar katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 911
Bu Ay : 8057
Toplam : 8057

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom