Nasıl Olsa Oy Veriyorlar

Esnaf ve vatandaşların mevcut yönetim ve temsilcilere yönelik eleştirilerini dinleyen Bağımsız Milletvekili Adayı Dr. Ali YALÇIN, "Bugün itiraz etmek, sesini yükseltmek, halkı bilinçlendirme günüdür" dedi.

Nasıl Olsa Oy Veriyorlar Malatya Asayiş

Malatya Bağımsız Milletvekili Adayı Dr. Ali YALÇIN, 7 Haziran seçimleri çerçevesinde Çöşnük Yardımlaşma Dayanışma Derneği ve  çarşı esnafını ziyaret etti

Malatya Bağımsız Milletvekili Adayı Dr. Ali Yalçın, Çöşnük Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdullah Kayagil ve dernek yönetimi ile bir araya geldi.

Dr. Ali YALÇIN, Milletvekili Adayı olarak sivil toplum kuruluşlarını gezerek, çıkış sebeplerini, gerekçelerini anlatarak destek talebinde bulundu.

Dr. Ali YALÇIN burada yaptığı konuşmasında seçmenlerin temsil edilmesinde aranması gereken kriterlere, Malatya’nın Büyükşehir olmasının faturasının vatandaşa kesildiğine, kapanan bölge müdürlüklerin ardından yaşanan sıkıntılara, AVM ve esnaf arasındaki adaletsizliğe değindi.

Malatya Bağımsız Milletvekili Adayı Dr. Ali YALÇIN, "Türkiye'de, Malatya'da bağımsız iradenin temsil edilmesinde halkın görüşünün, reyinin alınmadığını defalarca görüyoruz. Sizin oyunuzla seçilip gidenler sizlere diyet borcu içerisinde hissetmiyorlar. Bu demek oluyor ki biz gitsek de gitmesek de insanlar bize oy veriyorlar. Böyle olunca size karşı bir mahcubiyet duygusu taşımıyorlar. Malatya’da maalesef bunun örnekleri hep kötü oldu. Biz en gerçekçi seçimlerin doğrudan halka gitmek ve halkın görüşleri doğrultusunda bir netice almak olduğuna inanıyoruz" dedi.

Malatya'ya, diğer illere nazaran yatırım oranlarının çok az olduğunu ve  ilimizde bulunan bölge müdürlüklerinin de kapatıldığını aktaran Dr. YALÇIN, kapanan bölge müdürlüklerinde asgari ücretle çalışan çok  sayıda kişi bulunduğunu; hatta bu işte çalışma imkanı bulmak için çok da adil olmayan yollardan geçtiklerini kaydetti.

YALÇIN, hiç bir istihdam yapılmadığı halde Malatya’nın büyükşehir olduğunu ve vatandaşın da  büyükşehrin getirdiği mali yükü bir takım vergilerin, borçların mağduru olduğunu ifade etti.

Organize sanayide son üç ayda 30’a yakın fabrika kapandığını hatırlatan YALÇIN, "Esnafımızdan AVM’de bulunan iş yerleriyle aynı vergiyi alıyorlar. Esnaf toplam olarak 70 milyon vergi ödedi.  AVM'lerin şehir merkezinden 60 km uzakta olması, hafta sonları da kapalı olması gerekirken çeşitli bağlantılarla bunlar olmuyor. Bu da en çok esnafı etkiliyor" dedi.

Malatya Bağımsız Milletvekili Adayı Dr. Ali YALÇIN, Çöşnük Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile yaptığı görüşmelerin ardından Kuyumcular Çarşısı ve Cezmi Kartay Caddesinde bulunan esnafları ziyarette etti.

Emekli ölmüş

Bağımsız Aday Dr. Ali YALÇIN’ın iş yerine girdiği emekli esnaf yaşadığı sıkıntıları; "Ben bir bağkur emeklisiyim, benim ne dükkanım var, ne damım var, ne de bahçem var. 820 lira maaş alıyorum, elektriği, suyu, doğal gazı derken 970 lira para yatırıyorum, 170 lirada cebimden gidiyor. Bu adam nasıl olacak? Emekli ölmüş. Ben esnafım, benden gelir vergisi istiyorlar, maaşımı kesiyorlar" sözleriyle anlattı.

Türkiye’de 11 milyon kişi 700 lira alıyor, 15 milyon kişi 940 lira alıyor

Her yerde kuaför salonu olduğunu ve bu salonların düzenli takip edilmediğinden yakınan esnaf; Türkiye’de 11 milyon kişi 700 lira alıyor, 15 milyon kişi 94o lira alıyor, onun da 36 lirasını vergi olarak kesiyorlar. 26 milyon kişi bir milyonun altında para alırsa piyasa nasıl canlanacak? diyerek tepkisini dile getirdi.

Esnaf ve vatandaşların mevcut yönetim ve temsilcilere yönelik eleştirilerini dinleyen Bağımsız Milletvekili Adayı Dr. Ali YALÇIN, "Bugün itiraz etmek, sesini yükseltmek, halkı bilinçlendirme günüdür" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 306
Bu Ay : 4104
Toplam : 4104

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom