Emeklilerin Hayatı İhaleye Çıktı!

Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, siyasi partilerin emeklilere yönelik seçim vaatlerine ilişkin, “Emeklilerin hayatı 7 Haziran seçimlerinde ihaleye çıktı” dedi.

Emeklilerin Hayatı İhaleye Çıktı! Malatya Siyaset

Türkiye Emeklileri Derneği Malatya Şubesi’nin 20. Olağan Genel Kurulu'nda bir konuşma yapan TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün, yaklaşan 7 Haziran genel seçimlerine değinerek, “Emeklilerin hayatı 7 Haziran seçimlerinde ihaleye çıktı. İnşallah ihalede emekli hak ettiğini bulur. Ama 7 Haziran çabuk geçecek, ertesi gün 8 Haziran. Yine bu millet yüz yüze bakacak. Biz yine birbirimizi kucaklayacağız. Benim size tavsiyem, rica ediyorum yüz yüze bakacak mesafeyi asla kaybetmeyin” diye konuştu.

Dünya devleti olma adına emekliler için bir ölçünün olduğunu belirten Ergün, “Dünyada bir emeklinin rahat edebilmesi için en az 4 çalışanı olacak. Bugün Türkiye’nin tablosuna bakıyoruz. 10 milyon 970 bin emekli var. Çalışanın sayısının 44 milyon olması gerekiyor ancak Türkiye’nin 19 milyon 900 bin çalışanı var. Yani bir emekliye 2 çalışan bile düşmüyor. Hangi parti karşınıza gelirse gelsin hiç fark etmez. Söyleyeceğiniz tek cümle var. ‘Benim çocuğuma, torunuma benim komşumun çocuğuna ne zaman iş vereceksiniz? İnanın diğer konuşmaların hepsi havada kalır. Eğer bizim çocuklarımız, kardeşlerimiz, torunlarımız, komşularımızın çocukları iş bulamıyorsa sizin karşınıza kim çıkarsa çıksın sizi yanıltır” diye konuştu.

Yoksulluk sınırına ait değerleri de paylaşan Ergün, 4 kişilik çekirdek bir ailenin 4 bin 335 liradan aşağı geliri varsa, yoksul sınıfına girdiğini, 1 bin 335 liranın altında geliri olan ailelerin ise açlık sınırında olduğunu söyledi ve salondaki emeklilere kaçının bin 335 TL’nin üzerine geliri olduğunu sordu. Emeklilerin açlık sınırında olduğunu belirten Ergün, yetkililerin bu konuda ciddi bir düzenleme yapması gerektiğinin altını çizdi.

Derneğin Malatya Şube Başkanı A.Vahap Özdemir de konuşmasında, katılanlara teşekkür ederek genel merkezlerinin de destekleri ile Malatya’da emeklilerin haklarının korunması adına çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından tek liste ile gidilen seçimde mevcut başkan A.Vahap Özdemir yeniden Malatya Şube Başkanlığına seçildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 588
Bu Ay : 3072
Toplam : 3072

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom