Fuar Uluslararası Olacak

Malatya Kültür AŞ. Genel Müdürü Sabri Akın, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Fuar Uluslararası Olacak Malatya Kültür-Sanat

Sabri Akın 5-10 Mayıs tarihleri arasında yapılacak kitap fuarı hakkında bilgiler vererek, bu sene yapılacak fuarın uluslararası olacağını söyledi. 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ. Genel Müdürü Sabri Akın, Malatya Gazeteciler Ve Televizyoncular Cemiyeti’ni ziyaret ederek, kitap fuarı hakkında bilgiler verdi. Akın, “Bu yıl kitap fuarı 5-10 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Çok sayıda yazar ve yayınevi kitap fuarı için Malatya’da olacak. 5-10 Mayıs 2015 tarihlerinde organize edilecek olan 4. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı’nda Malatyalılar kitaba doyacak. Yüzlerce yayınevi ve yazar Malatya’da okuyucularıyla buluşacak” dedi.

Sabri Akın, fuar alanını genişlettiklerini söyleyerek, 350’ye yakın yayın evinin bu yılki fuara katılacağını dile getirdi. Çok sayıda konferansın da düzenleneceğini belirten Akın, şunları kaydetti.

“Alanı büyüttük fakat ona rağmen yayınevlerinden gelen taleplerin maalesef hepsine olumlu olarak cevaplayamadık. Yazar konusunda da yüzde 50’ye yakın artış yaşandı. Bugün son alarak yazar sayımız 270 civarında. Bu yıl bütün ilçelerimizden belediyelerin ve kaymakamlıkların desteğiyle inşallah ilçelerden de öğrencilerimizi fuar alanına taşıyacağız. Kitap fuarına da kısmi oranda uluslararası boyut kazandırdık. Bu son dönemde dünyada tanınan ve bilinen Tunus'ta Nahda Harekâtı’nın lideri Raşid Gannuşi de Mayıs'ta fuarımızı ziyaret edecek.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 846
Bu Ay : 4644
Toplam : 4644

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom