Seçim Vaatlerinden Umutları Yok

7 Haziran seçimleri öncesi siyasi partilerin kuşkusuz en büyük hedeflerinden biri de ülkede sayıları 10 milyonu bulan emekliler. Peki, emekliler, seçim öncesi siyasilerin vaatlerine nasıl bakıyor.

Seçim Vaatlerinden Umutları Yok Malatya Siyaset

Tüm İşçi Emeklileri Derneği Malatya Şube Başkanı Mehmet Tangüner, her seçim öncesi olduğu gibi bu dönemde siyasilerin iştahını kabartan emeklilerin, durumunun aslında hiçte iç açıcı olmadığını söylüyor. Tüm siyasi partilerin amacının emeklilere katkı sunmak olduğunu söyleyen Dernek Başkanı Tangüner, ancak tüm vaatlere rağmen bir gelişmenin olmadığı görüşünde.

2000 yılından sonra emekli olanların maaşlarında düzelmeye gidilmesi amacıyla 29 Nisan’da görülen davanın 29 Haziran’a ertelendiğini hatırlatan Tangüner, intibakta emeklilerin hayalinin yine başka bahara kaldığını belirtiyor.
7 Haziran 2015 Milletvekili Seçimleri öncesi birçok siyasi partinin seçim beyannamelerinde emekliler için projelerin yer aldığını söyleyen Tangüner, “”Ana muhalefet partisi CHP 2 maaş ikramiye vaat ediyor. Diğer barajı aşamayacak partilerin de bu konuda güzel vaatleri var. Ama maalesef fazla bir umudumuz da yok açıkçası. Hükümette eğer bir zam vermiş olsaydı büyük ihtimal ile seçimden önce açıklamış olurdu. Seçimden sonrada bir zam yapılacağı görüşünde değiliz” dedi.

Emeklilerin halinin perişan olduğunu savunan Tangüner, gerçekleştirilen işçi emekli zammını da yetersiz buluyor. Verilen zammın yetersiz olduğu görüşünü savunan Tangüner, hükümetten emeklilerin maaşları konusunda ciddi yardım beklediklerini söyledi.

Malatya yerelinde 50 bin emeklinin bulunduğunu belirten Tangüner, “Maalesef seçimler öncesinde tüm siyasilerimiz sağ olsun bizleri gelip ziyaret ediyorlar. Ama hiçbir icraat yok. Malatya milletvekillerimizden bazıları müstesna, hiç kimse emeklilerden bahsetmiyor” diyerek emeklilerin serzenişlerini dile getirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 550
Bu Ay : 3994
Toplam : 3994

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom