Bilgeler Yolu’na Ziyaret

İnönü Üniversitesinin kuruluşunun 40’ıncı yılı münasebetiyle hayata geçirilen “40’ıncı Yılda 40 Proje”den biri olan Bilgeler Yolu Projesinin ilk etabına uluslararası nitelikte ziyaretler yapılıyor.

Bilgeler Yolu’na Ziyaret Türkiye-Dünya

Büyükelçilerden İnönü Üniversitesi Bilgeler Yolu’na Ziyaret

İnönü Üniversitesinin Merkez Kampüsü’ndeki 2 km uzunluğundaki Bilgeler Yolu üzerinde sergilenen Orhun Kitabeleri’nden başlayarak Hoca Ahmet Yesevî, Mevlâna, Hacı Bektâş-ı Velî, Yunus Emre, Âşık Veysel gibi önemli şahsiyetlerin özlü sözlerinin de yazıldığı taş heykeller yoğun ilgi görüyor.

Malezya, Kırgızistan, Kosova, Arnavutluk, Makedonya, Fas ve Brezilya Büyükelçilerinden oluşan bir heyet, İnönü Üniversitesine gelerek Bilgeler Yolu’nu gezdi.

Ziyaretçiler, Bilgeler Yolu’nun girişinde bulunan ve aslına uygun olarak Göktürkçe, Çince ve Türkçe olarak ilk kez İnönü Üniversitesi tarafından yaptırılan Orhun Abideleri’nden Bilge Kağan Anıtı’na özel ilgi gösterdiler.

Yapılan çalışmaları takdir eden heyete, İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Zakir Azizov, Bilge Kağan Anıtı ile ilgili bilgi verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 242
Bu Ay : 2786
Toplam : 2786

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom