Asfalt Araştırma Laboratuar Merkezi Kuruldu

Malatya Büyükşehir Belediyesi, asfaltta kalitenin artırılması ve maliyetin azaltılması amacıyla Asfalt Araştırma Laboratuar Merkezi kurdu.

Asfalt Araştırma Laboratuar Merkezi Kuruldu Malatya Haber

Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığına bağlı İlçe Yol Yapım ve Asfalt Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan laboratuar sayesinde, yollarda kullanılacak malzemenin dayanıklılığı ve kalitesi ölçülerek, hangi kalitede malzemenin serileceği bilimsel olarak ortaya çıkacak. Yapılan açıklamada, asfaltlama işlemlerine başlamadan önce gerek zemin, gerekse kullanılacak malzemelerin; laboratuarda çeşitli deneylere tabi tutulduktan sonra, alınan numunelerin kalite kontrol ve standartlara uygun raporu verildikten sonra asfalt serim işleminin yapılacağı belirtildi. Laboratuarda, malzemenin kalite standartları, donma-çözülme dayanımı, elek analizi, aşınma deneyi, su emme deneyi ile kirliliğinin ölçüldüğü bildirildi.

ÇAKIR: ASFALT KALİTESİ DAHA DA ARTACAK

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında bulunan bütün yolları standartlara uygun hale getirmek için çalıştıklarını belirten Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, açılan Asfalt Araştırma Laboratuar Merkeziyle birlikte yollardaki asfalt kalitesinin daha da artacağını söyledi. Bilimsel çalışmalarla daha net bilgiye sahip olunduğunun altını çizen Başkan Çakır, “Büyükşehir sürecinden önce yollarımızın analizini yaptık.

Bu analizleri yaparken bilimsel çalışmaların bize daha net bilgi vereceğini biliyorduk. Bu amaçla süreçle birlikte çeşitli ar-ge çalışmaları yaptık. Maksimum verim, düşük maliyet, kaliteli iş üretmek adına bu laboratuar merkezimizi kurduk. Böylece, hem yollarımız kaliteli ve standartlara uygun hale geliyor, hem de Büyükşehir Belediyemize mali yönden katkı sunmuş oluyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 230
Bu Ay : 2874
Toplam : 2874

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom