İŞKUR'dan Girişimcilik Kursu

Malatya İŞKUR Müdürü Vahap Toman, MÜSİAD Malatya Şubesi ziyaretinde, kurum olarak 300 kişilik bir girişimcilik kursu açacaklarını belirterek destek istedi.

İŞKUR'dan Girişimcilik Kursu Malatya Haber

Hem iadeyi ziyaret hem de girişimcilik kursu hakkında destek istemek adına MÜSİAD Şubesini ziyaret eden İŞKUR Müdürü Vahap Toman, kurum olarak 9 gün sürecek ve 300 kişinin katılacağı girişimcilik kursunu açacaklarını söyledi. Sivil toplum kuruluşların kendileri için olmazsa olmazlardan olduğunu ifade eden Toman, bu kapsamda Malatya ekonomisinde önemli lokomotiflerden biri olan MÜSİAD’ın da yanlarında olmasının kendilerine değer ve güç kattığını söyledi.

Girişimcilik kursları sonunda katılanların en azından yüzde 3’ün bile geri dönüşümünün olması durumun önemli bir kazanım olduğunu belirten Toman, “Girişimcilik eğitimini herkes alabilir ancak işyeri açma noktasında herkes ciddi bir adım atamıyor. Biz bu vesile ile buradayız” dedi. Toman, açacakları girişimcilik kursunda 300 kişiden 50’sinin engelli bireyler olacağını vurguladı.

MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin ise İŞKUR’un açacağı girişimcilik kursunun Malatya’nın ekonomisine büyük katkılar sunacağını belirterek katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesi ile kent ihracatının da artacağını söyledi. Malatya’nın son dönemlerde en büyük eksiğinin ihracat yapabilme kapasitesinin düşüklüğü olduğunu ifade eden Balin, bu nedenle kurum olarak kursun açılmasında üzerlerine ne düşerse yapmaya hazır olduklarını kaydetti. İŞKUR ile daha öncede bazı projeler geliştirdiklerini söyleyen Balin, kent ekonomisinin gelişmesi adına her zaman bu tür projelerde yer alacaklarını söyledi.

Ziyarette, MÜSİAD İl yönetiminin yanı sıra Genç MÜSİAD Başkanı Barış Yılmaz’da yer aldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 65
Bu Ay : 5259
Toplam : 5259

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom