Malatya'nın Değerlerini Tartışmam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Özal'a, Recai Kutan'a, Hamido'ya birisi laf söylediğinde yakasından tutuyorsam, İnönü'ye de laf söyletmem" ifadelerini kullandı.

Malatya'nın Değerlerini Tartışmam Malatya Haber

Genel seçim öncesi çalışmalarını sürdüren Ağbaba, Halfettin Mahalle Muhtarı Murat Ceyhan'ı ziyaret etti. Ziyarete Yeşilyurt Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şahbaz ile Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Abdulvahap Ortaç da hazır bulundu.

“MALATYALI OLMAK BENİM İÇİN EN BÜYÜK GURUR”

Ziyarette bir değerlendirme yapan Ağbaba, 2011 yılında yapılan genel seçimler sonrasında sadece CHP'lilerin değil herkesin milletvekili olduğunu belirterek, “Malatya'yı temsil etmek benim için bir onurdur. Oy almadığım köyünde oy aldığım köyünde hiç bir ayrım gözetmeden sorunlarını gündeme getirdim. Bugüne kadar beni arayarak, yanıma gelerek sorunlarını anlatan hiç kimseye kimsin diye sormadım bundan sonrada sormayacağım. Sağcı olsun solcu olsun hiç bir zaman ayrım yapmadım” dedi.

“MALATYA’NIN DEĞERLERİNİ TARTIŞTIRMAM”

Malatya'da yetişen sanatçılar ve siyasetçilerin herkesin ortak değeri olması gerektiğini söyleyen Ağbaba, “Hamido herkesin ortak değeridir. Hamido belki de 12 Eylül darbesinin yapılmasına bahane olarak katledilmiş bir değerimizdir. Ben, Malatya'nın değerlerini tartıştırmam. İsmet İnönü, Turgut Özal deyince akla Malatya gelir, Malatya deyince de akla İsmet İnönü, Turgut Özal gelir. Turgut Özal ile siyaseten uyuşmayabiliriz ama Turgut Özal Malatya'nın yetiştirmiş olduğu bir değerdir. Gittiğim her yerde ne Özal'ı ne de İnönü'yü tartıştırmadım. Diğer siyasetçilerden, Malatyalılardan da bunu beklerim. Genel Başkanın İnönü'ye küfür ediyorsa sen etmek zorunda değilsin. Recai Kutan ile siyasi düşünce olarak bir araya gelmemiz mümkün değil ama Recai Kutan'a da kimse bir şey diyemez. Recai Kutan bu ülkeye hizmet etmiş birisidir. Recai Kutan'a saygısızlık etmeye kimsenin hakkı yok ama, İsmet İnönü'ye de saygısızlık etmeye kimsenin hakkı yoktur. Birileri ne zaman sıkışsa İnönü'ye laf söylüyorlar. Malatyalıların bunu doğru bulmamaları lazım. İnönü’ye laf edildiğinde buna sadece Malatyalılar değil tüm Malatyalıların karşı çıkması gerekir. Nasıl ki Özal'a, Recai Kutan'a, Hamido'ya birisi laf söylediğinde yakasından tutuyorsam İnönü'ye de laf söyletmem" ifadelerini kullandı.

“CHP HİÇ BİR ZAMAN PARALEL YAPININ İÇERİSİNDE YER ALMADI”

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yaşanmamış bir şey yaşandığını söyleyen Ağbaba, “Mahkemenin verdiği kararı savcı tanımıyor. Paralel yapı diye bir şey çıkardılar. Cumhuriyet Halk Partisi hiç bir zaman böyle bir yapının içerisinde yer almadı. CHP her inanca saygılıdır. Farklı inançlar, düşüncelerin hepsine saygımız var. AKP, şimdi paralel yapı dediği yapı ile 12 yıldan beri birlikte hareket ediyor. 17-25 Aralık'tan sonra çıkarların çatıştı. 12 Eylül'de Devlet Güvenlik Mahkemeleri vardı ve bu mahkemeler birçok sağcıyı solcuyu suçsuz yere cezaevine attı. Şimdi ise özel yetkili mahkemeler var. Özel yetkili mahkemeler yanlış derken birçok insan bize karşı çıkıyordu. Balyoz, Ergenekon, KCK, Odatv, Cübbeli Ahmet Hoca, Fenerbahçe davası gibi birçok davalar siyasi dava olduğunu söyledik ve özel yetkili mahkemelerin siyasi mahkemeler olduğunu söyledik. Şimdi ise Sulh Mahkemeleri kuruldu. Bizler bu mahkemeleri de kaldıracağız. Hukuk sadece iktidara lazım değil. İki günden beri bir hukuk kepazeliği yaşanıyor. Bugün karşılarında ki cemaat ama yarın sen ya da ben olabiliriz. Hukuku her yerde savunmamız lazım ve iktidara geldiğimiz gün bu mahkemeleri kaldıracağız. Türkiye'de özgürlükleri, hukuku getireceğiz diyoruz” şeklinde konuştu.

Halfettin Mahalle Muhtarı Ceyhan ise, “Türkiye hepimizin vatanıdır. Her zaman birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekiyor” dedi. 

Ağbaba ve beraberindekiler, Eski Buğday Pazarı civarındaki esnafları da ziyaret ederek, vatandaşlarla bir süre görüştüler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 146
Bu Ay : 1675
Toplam : 1675

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom