Kitap Fuarının Hazırlıkları Tamamlandı

5 Mayıs’ta kapılarını açacak olan 4.Malatya Anadolu Kitap Fuarı öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın, Malatya’daki STK temsilcileri ile bir araya geldi.

Kitap Fuarının Hazırlıkları Tamamlandı Malatya Haber

Öğretmenevi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bu yıl 4’üncüsünü düzenleyecekleri Kitap Fuarı için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirterek, “Bu yıl hep beraber ev sahipliğini çok iyi yapmamız gerekiyor” dedi. 

Bu yıl ki fuara 350’nin üzerinde yayınevi ile 250’nin üzerinde yazarın katılacağını belirten Çakır, fuarın bölge ve Türkiye adına çok güzel bir etkinlik olduğunu, Malatya’daki STK’larla da iş birliği yaparak gelen yazarlarla ortak programlar düzenlemek istediklerini söyledi.

Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın da, fuara katılacak olan yazarlardan 45’inin Kongre ve Kültür Merkezi’nde panel düzenleyeceklerini, ayrıca ilçelerden de etkinliklere öğrencilerin katılımı noktasında hazırlıkları tamamladıklarını söyledi. Ayrıca ilçe belediyelerle de görüşülerek gelen yazarların ilçelerde de konferanslara katılmasının sağlanacağını ifade eden Akın, bu yıl fuar alanını da iki kat büyüterek daha güzel bir Kitap Fuarı ile halkın karşısına çıkacaklarını söyledi.

Öte yandan, 4.Malatya Anadolu Kitap Fuarına katılacak yazarların da isimleri açıklandı. Kültür A.Ş. sitesinde yer alan listede önemli yazarlar göze çarpıyor. Bu yıl ki fuara Abdurrahman Dilipak, Abubekir Subaşı, Ahmet Aziz Nesin, Ahmet Vehbi Vakkasoğlu, Ayşe Böhürler, Bahadır Yenişehirlioğlu, Bayraktar Bayraklı, Bejan Matur, Canan Tan, Demirhan Kadıoğlu, Emine Saraçoğlu, Erdal Demirkıran, Fatımatüz Zehra, Kamacı, Pekgeçgil, Hanefi Avcı, Hanri Benazus, İncila Çalışkan,Meryem Aybike, Sinan Eli, Tuğtağ, Metin Ünal Mengüşoğlu Mevlana, İdris Zengin, Mine Sota Mohamed El Moctar(Şankıti) Moradi Kermani Muhsin Kızılkaya Muhammed Yıldırım, Muhammed Elmoamed, Elmocta Muhammed Bozdağ, Mustafa Armağan, Rf.Dr.İhsan Sürreyya Sırma, Rached Ghanouchi ve Taha Özhan gibi önemli yazarlar katılacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 30
Bugün : 866
Bu Ay : 1601
Toplam : 1601

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom