Öğrenciler Gürkan'la Bir Araya Geldiler

Malatya İnönü Üniversitesi Siyaset Bölümü Kamu Yönetimi topluluğu, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'la bir araya geldi.

Öğrenciler Gürkan'la Bir Araya Geldiler Malatya Haber

Battalgazi Belediyesi, İnönü Üniversitesi’ndeki öğrenci topluluklarının akademik danışmanları başkanlarıyla beraber bir Gençlik Çalıştayı düzenledi. Çalıştayın ana sebebi, gençlerin belediyeden beklentilerini dile getirmek.
Öğrencilere bir konuşma yapan, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Üniversite ile şehir arasındaki ilişkilerin köprülerin kurulması ve trafiğin düzgün bir şekilde işlemesi gerekir. Öğrenci topluluğu olarak sizleri zaman zaman bir ideolojik alana kanalize etmek isteyenler olabilir. Bir siyasi partinin fanatizmi yapmak isteyenler olabilir. Cemaatin, cemiyetin, meşrebin, tarikatın içine dahil etmeye çalışabilirler. Sakın bunlara itibar etmeyin, herkesten bir şeyler alın. Ama kendi değerlerinizi yitirmeyin, değerler bizler için önemlidir ve kutsaldır. Kişinin belleği, kimliği ve hafızası önemlidir. Sizler zihniniz başkasına ipotek ettiğiniz zaman o zaman bir anlamı kalmaz. Sizler fikirlerinizi başkalarına ipotek ettirmeyin. Sizin fikirleriniz ve düşünceleriniz belediye için yön haritası olur ve yön pusulası olur. Dolayısıyla sizlerin düşünceleri, bizim katılımcı belediyecilik anlamında önemli bir katkı sağlar. Diğer bir belediyecilik anlayışımız ise sosyal belediyeciliktir. Halk oyunları, halk müziği, gezme, konferanslar, paneller bir sosyal belediyecilik anlayışıdır. Diğer bir belediyecilik anlayışı da, kültür belediyeciliğidir. Maddi manevi tüm değerlerin ortak bileşkesine bizler kültür diyoruz” dedi.

Üniversitenin toplumunda giden bir yapı oluşturması gerektiğini ifade eden Başkan Gürkan, “Biz belediye olarak, Türkiye’deki diğer belediyelerden farklıyız. Farkımız ise üniversite kurma aşamasında olan bir belediyeyiz. Bunun için Battalgazi kampüsü içerisindeki o alanın askeriyeden alınması ve üniversiteye devredilmesi için çalışıyoruz. Bir belediye için çok sıkıntılı dönemde bile oradaki 800 dönüm yerin üniversiteye verilmesi, Türkiye’deki belediyecilik anlamında çok büyük fedakarlıktır. Rant hesabı yapmadan alanı üniversitemize verip, eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmesi açısından büyük fedakarlık yaptık. Ayrıca ziraat ve su ürünleri ile ilgili fakültenin çalışmaları başlatıldı. Buradaki senatodan, YÖK'ün Genel Kurulu’ndan ve Bakanlar Kurulu’ndan karar çıkartan bir belediyeyiz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 947
Bu Ay : 4745
Toplam : 4745

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom