Ayrımcılığı Tarihe Gömdük

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Belediyelerimizde ayrımcılığı tarihe gömdük.

Ayrımcılığı Tarihe Gömdük Malatya Siyaset

Şimdi de Türkiye'nin her yerinde ayrımcılığı tarihe gömeceğiz. Oy versin vermesin bütün Türkiye'ye hizmet edeceğiz” dedi.

Ağbaba, beraberinde CHP Malatya Milletvekili Adayı Avukat Memba Kuşçu, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, CHP Arguvan İlçe Başkanı İbrahim Çopur ve partililer ile birlikte Arguvan'a bağlı Morhamam, İsaköy, Karahöyük, Kuyudere, Kocak, Kanakbaşı, Koyuncu, Cayırlı, Ermişli, Armutlu, Bozan ve Çavuş mahallelerini ziyaret etti.

Ermişli Mahallesi’nde konuşan Ağbaba, hiç kimseye ayrımcılık yapmayacaklarını belirterek, “Ermişli Mahallesi’nden oy istemeye gelmedik. Bizlere verdiğiniz destekten dolayı sizlere teşekkür etmeye geldik. Biz iktidar olursak ayrımcılığı tarihe gömeceğiz. 30 Mart'ta aldığımız belediyelerde bunu uygulamaya başladık. Sadece Malatya'da değil Erzurum'un Çat Belediyesi’nden, Çanakkale'nin Geyikli Belediye'sine kadar ayrımcılığa son veriyoruz. İktidar da bunu öğrensin, görsün.

Oy versin vermesin bütün köylere eşit hizmet götürüyoruz” dedi.
“Cumhuriyet Halk Partili belediyelerde camilerin de bakımını, temizliğini yapıyoruz, cemevlerinin de bakımını, temizliğinin yapıyoruz” diyen Ağbaba, “CHP’li belediyelerimiz kimseyi ayırmadan, herkesin yolunu yapıyor, hizmetlerini eşit olarak götürüyor.

Bunu Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak söylüyorum, belediyelerimizde ayrımcılığı tarihe gömdük. Şimdi de Türkiye'nin her yerinde ayrımcılığı tarihe gömeceğiz. Oy versin vermesin bütün Türkiye'ye hizmet edeceğiz. Umarım bunu birileri görür ve öğrenir. Malatya Büyükşehir Belediyesi, ayrım yapılmadan hizmetin yapıldığını Arguvan ve Hekimhan belediyelerimizden öğrenir. Önemli olan oy verenlere değil önemli olan herkese hizmet edebilmektir” şeklinde konuştu.

AKP'li bakanların, AKP'li milletvekillerinin kendi yakınlarını, kendi yandaşlarını işe aldıklarını ifade eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, geçici işçilerin alımında bile ayrımcılık yapıldığını kaydetti. Ağbaba, “AKP'li ilçe başkanının imzası olmadan ilçelerde 6 aylık geçici işçi çalıştırmaya dahi izin vermiyorlar. AKP valilere karıştı, müdürlere, kaymakamlara karıştılar, okul müdürlerine karıştılar, kendilerinden olmayan bir tek okul müdürü bırakmadılar. Şimdi ise geçici olarak 6 ay çalışan vatandaşlara ayrımcılık yapıyorlar.

Bizler Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında bu ayrımcılığı bitireceğiz, tarihin çöp sepetine gömeceğiz. İşe birileri alınacaksa en yoksulu alınacak, iş yapacaksak en yoksul köyden başlayacağız. Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri herkesin milletvekili olacak. Bu sözleri oy alamadığımız bir köyden değil tüm oyları aldığımız bir köyden söylüyorum. Asla oy versin ya da vermesin ayrımcılık yapmayacağız” ifadelerini kullandı.

Mahallelerde bulunan kullanılmayan okulları vatandaşın hizmetine sunacaklarını belirten Ağbaba, “Kullanılmayan okulları Arguvan Belediyesi almaya çalışıyor. Almak istediğimiz okulları Arguvan Belediyesi kendisi kullanacak değil Ermişli Mahallesi ne istiyorsa onu yapacağız. Cemevi, kültürevi ne istiyorsanız onu yapacağız. Bu konuyla ilgili olarak biz üzerimize düşen görevi yaparız. Arguvan Belediye Başkanımızı siz seçtiniz ve eşit olarak herkese hizmet edecek” şeklinde konuştu.

CHP Milletvekili Adayı Memba Kuşçu ise, “Yaklaşık bir yıldır göreve gelen Arguvan Belediye Başkanımız ve Belediye Meclis üyelerimiz Arguvan için hizmetlerini bir yıldır sunuyorlar ve sunmaya da devam edecekler. Vatandaşlarımızın belediye ile ilgili olarak yaptıkları olumlu eleştirilerde bizleri mutlu ediyor. Bizlerde yaşanacak bir Malatya için sizlere katkı sunmaya, gönül vermeye talibiz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 187
Bu Ay : 1716
Toplam : 1716

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom