Arapgir Belediyesi 3 Kitap Bastırdı

Arapgir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Kültür Yayınları Dizisi adı altında 2015 yılında üç kitap bastırdı.

Arapgir Belediyesi 3 Kitap Bastırdı Malatya İlçe

Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü münasebetiyle “Çanakkale Deniz Muharebeleri ve Cevat Çobanlı Paşa”, “Arapgir Yöresi Müzik Kültürü” ve “Ömer Nuranî Baba” isimli kitaplar bastırılarak dağıtılmaya başlandı.

Malatya İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Sosyal Bilgiler programında Doç. Dr. Recep Dündar tarafından yüksek lisans tezi olarak yayına hazırlanan kitap, Arapgir Belediyesi Kültür Yayınları olarak bastırıldı ve 20 Mart 2015 günü belediyenin düzenlediği Çanakkale Zaferi’ni anma konferansında katılımcılara dağıtıldı.

Doç. Dr. Recep Dündar tarafından hazırlanan kitap bu güne kadar Çanakkale Deniz Muharebeleri ve Cevat Çobanlı Paşa’yı anlatan tek kitap. Ayrıca bilimsel verilere dayandırılarak yazılan kitapta resimlere yer verilmesi, kaynak ve eklerin de gösterilmesi okuyucular tarafından büyük bir beğeni ve ilgiyle karşılandı. Kitabın dağıtımı, Arapgir Belediyesi tarafından devam ediyor.

İkinci Kitap Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Sertan Demir tarafından hazırlanan “Arapgir Yöresi Müzik Kültürü” isimli kitapta Arapgir Belediyesi Kültür Yayınları olarak bastırıldı.
Bir diğer kitap ise son dönemde Arapgir’de yetişmiş tasavvuf ehli, Nakşibendi tarikatının önemli savunucularından olan Ömer Nurani’yi anlatan “Ömer Nuranî Baba” isimli kitap. Ömer Nurani hakkında derlenen bilgiler, bir kitapta toplanarak, Arapgir Belediyesi Kültür Yayınları olarak bastırıldı.

Arapgir Belediyesi’nin Kültür Yayınları Dizisi kuşağında geçen ay Çanakkale Muhabereleri ve Cevat Çobanlı Paşa isimli kitap bastırılarak dağıtıldı. Bu ay da Arapgir Yöresi Müzik Kültürü ve Ömer Nurani Baba isimli kitaplar bastırılarak dağıtılmış oldu. Her üç kitabın da basımı ve yayına hazırlanması Arapgir Belediyesi ve BİLSAM işbirliği ile yapıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 483
Bu Ay : 1106
Toplam : 1106

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom