Onların Vasfı da Milleti de Yok

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Doğanşehir ilçesini ziyaret etti.

Onların Vasfı da Milleti de Yok Malatya Siyaset

Milletvekili Veli Ağbaba, “Genel Başkanımızla ilgili olarak 23 Nisan’da cevap vermeye çalışıyorlar ama onların vasfı ve milletvekilliği yok. Onların sadece milletvekilliği parmaklarıdır. Recep Tayyip Erdoğan bilse ki sadece parmaklar milletvekili oluyor, başta Genel Başkanımıza laf atan milletvekili olmak üzere tüm milletvekillerinin parmağını milletvekili yapar” dedi.

Genel seçim çalışmalarını köy ziyaretleri ile sürdüren Ağbaba, Doğanşehir ilçesine bağlı Gözene, Kuyulu, Kömekavak, Suçatı mahallelerini ve Yeşilyurt ilçesine bağlı Örnekköy ile Görgü mahallelerini ziyaret etti. Ziyarete CHP İl Başkanı Enver Kiraz, CHP Malatya Milletvekili adayları Hulusi Porgalı, Berna Karadaş, Tunceli Çemişgezek Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy ve partililer katıldı.

Kömekavak köyünde konuşan Ağbaba, CHP’nin seçim beyannamesinin Türkiye’nin gündemini belirlediğini belirterek, “Yapılan taahhütler herkesin ezberini bozdu ve başta Başbakan olmak üzere AKP’lilerin kimyaları bozuldu. Birileri Malatya’dan cevap göndermeye çalışıyor. Genel Başkanımızla ilgili olarak 23 Nisan’da cevap vermeye çalışıyor ama onların vasfı yok ve milletvekilliği yoktur.

Onların sadece milletvekilliği parmaklarıdır. Recep Tayyip Erdoğan bilse ki sadece parmaklar milletvekili oluyor, başta Genel Başkanımıza laf atan O milletvekili olmak üzere tüm milletvekillerinin parmağını milletvekili yapar. Çünkü onların sadece oy kullanırken parmakları işe yarıyor. Malatya’nın milletvekili olmuşlar başta da genel başkan yardımcısı olmak üzere Malatya ile ilgili bir şey söylediklerini duydunuz mu? Duyamazsınız. Malatya’nın çıkarları ile ilgili bir şey söylediler mi? Söylemediler. Ne yapar onlar boyuna bakmadan haddini aşarak Kemal Kılıçdaroğlu’na laf söyler. Niye laf söylüyorlar Kemal Kılıçdaroğlu diyor ki çiftçiye mazotu 1 buçuk TL’ye vereceğim.

Asgari ücrete geçinmeye çalışan yoksul, sömürülmeye çalışılan insanların aylıkları bin 500 TL olacak diyor. Yıllarca bu ülkeye emek vermiş ve bu ülkenin kalkınmasına katkıda bulunmuş emeklilere iki maaş ikramiye vereceğim diyor. AKP'nin ve o milletvekilinin zoruna gidiyor. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi diyor ki biz sadece yoksullara yardım edeceğiz, sadece çiftçilere yardım edeceğiz diyor. Onlar ise 12 yıldan beri kendi yandaşlarını zengin ettiler, kendi yakınlarına Malatya’da ki kurumları peşkeş çektiler, başta ise o milletvekili olmak üzere. Buradan söylüyorum ona, haddini aşma ve haddini bil” dedi.

Kayısıya alan bazlı destek vereceklerini belirten Ağbaba, “Fındık’a, çaya alan bazlı destek veriliyorsa, Malatya’da ki yoksul kayısı üreticilerine de alan bazlı destek vereceğiz diyoruz. Malatya’nın su problemini çözeceğiz diyoruz. 30 yaşına kadar tarımla uğraşan herkesin primlerini devlet ödeyecek. Çiftçilerin borçlarını sileceğiz diyoruz, çiftçi borçlu kalmayacak. Bizim iktidarımızda üretilen ürünlerin fiyatını üretmeden bileceksiniz. Bunlar ise başta Malatya’da olan bütün milletvekillerinin kimyasını bozdu. Genel Başkanımız 100 günde bunları gerçekleştiremezsem istifa ederim diyor bunu iktidara aday Kemal Kılıçdaroğlu söylüyor. Bu projelerimizi gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Kömekavak ziyaretinden sonra Doğanşehir’in Gözene Mahallesi’ni ziyaret eden Ağbaba, adam gibi muhalefet yaptıklarını belirterek, “Malatya’nın ne meselesi, ne derdi varsa kimseden korkmadan yılmadan dile getirmeye çalıştık. Bizler eğer ki yol, su gibi sorunları dile getirmeseydik bu sorunlar çözülmezdi. İktidar olursak ilk yapacağımız iş Gözene’nin kangren olmuş su problemini çözmek.

Bu Gözene’ye namus borcumuz olsun. Sizlerin taş ocaklarına el koyuyorlar, sınır getirip büyüklere yönlendiriyorlar, bir başka yerde meraları zenginlere veriyorlar. Bizler Malatya’ya can vereceğiz. Malatya’nın en büyük meselesi Gözene’den başlayarak, Battalgazi ilçemize kadar en temel meselemiz su sorunudur. Malatya’da ceviz, üzüm kiraz, fasulye, tütün, elma üretiliyor ve bunların hepsinde Türkiye’de marka olmuş ürün üreten bir kent ve bu kentte sulama suyu problemse bu ülkeyi yöneten iktidar partisinin milletvekilleri utansın. Cumhuriyet Halk Partisi iktidar olursa ve sizin su probleminizi 6 ay içerisinde çözmezsek istifa edeceğim” dedi.

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ise, “Türkiye’nin geleceği ve çocuklarımızın geleceği için birliğimizi ve beraberliğimizi sandığa taşırsak ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşırsak yarınlarımız daha güzel olacak” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 579
Bu Ay : 3063
Toplam : 3063

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom