Madrid'ten Önemli Bilgilerle Döndüler

“Avrupa Birliği Demiryolu Emniyet Yönetim Sistemlerinin İncelenmesi” adlı proje İspanya'nın Madrid kentinde başarıyla gerçekleştirildi.

Madrid'ten Önemli Bilgilerle Döndüler Malatya Haber

Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 2014-2-TR01-KA102-001609 numarası verilerek kabul edilen “Avrupa Birliği Demiryolu Emniyet Yönetim Sistemlerinin İncelenmesi” adlı proje İspanya'nın Madrid kentinde başarıyla gerçekleştirildi. Projeye katılan Malatya Şehit Kemal Özalper Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de önemli incelemeler ve eğitimleri alma fırsatı yakaladı.

Ankara Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü Eğitim ve Öğretim Dairesi Başkanlığı’nın yasal temsilciliğinde hazırlanan, Malatya Şehit Kemal Özalper Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin de yurtiçi ortağı olarak katıldığı proje eğitimleri; İspanyol demiryolu işletmecisi ADİF ve RENFE tarafından verildi.

Şehit Kemal Özalper Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, AB Proje Koordinatörü Fikret Nurettin Kapudere, proje ile ilgili şu bilgilere yer verdi:

“Proje sayesinde, Emniyet Yönetim Sistemi ve Emniyet kültürünün oluşturulması, bir sistemin nasıl kurgulandığı, kurulduğu, uygulandığı gibi konuları inceleme ve eğitimlerini alma fırsatını yakaladık. TCDD’nin insan ve ulaşım güvenliğine yönelik yüksek dereceli bir emniyet bilincini hayata geçirmesine de öncülük edeceğine inandığımız alanında uzman bir grup ile çalıştık.

TCDD'nin demiryolu ulaşımının emniyet yönetim sisteminin de Avrupa Birliği’ne girmeye aday olduğunu gözlemledik. Alanında uzman kişi ve kuruluşlarla ortaklaşa gerçekleştirilen bu proje için emeği olan arkadaşlarıma, paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte, yüksek bir emniyet bilincinin gelişmesi, emniyet kültürünün demiryollarında oluşturulması adına edindiğimiz bilgi ve deneyimleri, başta raylı sistemlerde okuyan öğrencilerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımıza ulaştırmak için çalışacağız. Bize bu fırsatı sağlayan Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı'na tekrar teşekkür ediyorum.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 106
Bu Ay : 6086
Toplam : 6086

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom