Öykü Yarışması İçin Son Başvuru 1 Eylül

Türk Kulak Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği tarafından düzenlenen Kulaktan Kulağa Dilden Dile Öyküler Yarışması yapılacak. Yarışmanın son başvuru tarihi 1 Eylül 2015 olarak açıklandı.

Öykü Yarışması İçin Son Başvuru 1 Eylül Malatya Kültür-Sanat

Türk Kulak Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneğinden yapılan açıklamada, yarışmanın herkese açık olduğu belirtilerek, yarışmaya katılma koşulları hakkında bilgi verildi.

Açıklamada, her yaş ve meslek kümesinden konuya ilgi duyanların yarışmaya katılabileceği belirtilerek şöyle denildi: "Öykülerin konusu her türlü kulak, burun ve boğaz hastalıklarıyla ilgili olmalıdır. Yazılacak öykü bir hikâyenin temel unsurlarını (olay, yer, zaman ve kişi) içermelidir. Yarışmaya katılan öyküler hiçbir yerde yayımlanmamış ve ödül almamış olmalıdır. Başvuru için öykü ve kimlik dosyası olmak üzere elektronik ortamda iki dosya kulaktankulagaoykuler@gmail.com adresine gönderilmelidir. Başvurular sadece elektronik ortamda kabul edilecektir. Öykü dosyası: Öyküler Microsoft Office Word programıyla A4 kağıt boyutunda, bir buçuk satır aralığıyla, 12 punto, Times New Roman karakteriyle beş sayfayı geçmeyecek şekilde yazılmalıdır. Gönderilecek öyküyü içeren MS Word dosyasının adı öykünün adı olmalıdır. Kimlik dosyası: Öykü yazarının ‘adı-soyadı, yaşı, cinsiyeti, mesleği, telefon numarası, e-posta adresi, posta adresi ve yaşadığı il’ bilgilerini içermelidir."

Açıklamada, yarışmanın son başvuru tarihinin 1 Eylül 2015 olduğu belirtilerek şu ifadeler kullanıldı: "Sonuçların resmi duyurusu 28 Ekim-1 Kasım 2015 tarihlerinde yapılacak olan 37. Türk Ulusal Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresinde ilan edilecek ve ödül verilecektir. Kişiler sadece bir öykü ile yarışmaya katılabilir. Ödül olarak, birinciye 2 bin 500 TL, ikinciye bin 500 TL ve üçüncüye bin TL değerinde çek verilecektir. Şartnameye uymayan katılımcıların eserleri değerlendirmeye tabi tutulmayacaktır. Yarışmaya katılan öyküler, gerek görüldüğü takdirde, telif hakları Türk Kulak Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneğinde olmak kaydıyla yazarın adıyla yayımlanabilecektir. Yarışmaya katılan yazarlara (yayınları bastırılıp çoğaltılmış olsa da) telif ücreti veya ücret yerine geçecek herhangi bir karşılık ödenmeyecektir.

Yalnızca öyküleri kitaplaşanlara, kargo bedeli tarafımızca karşılanmak kaydıyla, üç kitap hediye edilecektir. Yarışmaya katılan yazarlar eserleriyle ilgili telif haklarını Türk Kulak Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneğine devredeceklerdir. Değerlendirme jürisinde görev alan kişiler, bu kişilerle birinci dereceden kan bağı olanlar ile onların yakınları yarışmaya katılamazlar. Eserlerin yazımında Türk Dil Kurumu (TDK) Yazım Kılavuzu’na uyulmalıdır. Eserler milli ve manevi değerlere, genel ve evrensel ahlak ile insanlık ilkelerine uygun olmalıdır. Yarışmaya katılan eserlerin, intihal (çalıntı) olması, suç unsuru içermesi gibi durumlarda (yayınların) içindeki tüm bilgilerin hukuki ve cezai sorumluluğu yazarlarına ait sayılacaktır. İhtilaf halinde Türkiye Cumhuriyeti Mahkemeleri yetkilidir. Yarışmaya katılanlar yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılacaktır. Yarışmayla ilgili her türlü duyuru www.kbb.org.tr adresinden ilan edilecektir.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 887
Bu Ay : 3371
Toplam : 3371

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom