İlk Hamle Vali Kamçı ve Başkan Polat'tan

Yeşilyurt Belediyesi tarafından organize edilen ve iki gün sürecek olan Yeşilyurt Satranç Şenliği, Büyükşehir Belediye arkasındaki MABESEM Salonu’nda gerçekleştirildi.

İlk Hamle Vali Kamçı ve Başkan  Polat'tan Malatya Haber

Satranç Şenliğinde ilk hamleyi Vali Süleyman Kamçı ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat yaparak, yarışmanın startını verdi.

Yarışmaya toplamda üç farklı kategoride 340 başvuru yapıldı. Yarışma 268 kişi ile başladı. Minikler, küçükler ve gençler olmak üzere üç farklı kategoride düzenlenen turnuvanın sonunda birinciye notebook, ikinciye tablet, üçüncüye fotoğraf makinesi, dördüncüye mp4 çalar, beşinciye ise mp3 çalar hediye edilecek.

POLAT: “HER YIL DEVAM ETTİRECEĞİZ”

Satranç Şenliği’nin açılışında konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Çocuklarımızın zihinsel gelişimine katkıda bulunan bu zeka oyunu ile ilgili olarak çeşitli etkinlikler gerçekleştirdik. 2014-2015 eğitim öğretim yılında Yeşilyurt ilçemizde bulunan birinci sınıf öğrencilerimize 5 bin adet satranç takımı hediye ettik. Bu yıl başlattığımız bir uygulamamızı her yıl devam ettireceğiz. Yine bugün düzenlediğimiz Satranç Turnuvasını da ulusal ölçekte Yeşilyurt Kiraz, Kültür ve Spor Şenliği’ne dahil ederek devam ettireceğiz.

Bu güzel organizasyona teşriflerinden dolayı Sayın Valimize, katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanımıza ve çalışanlarına, Türkiye Satranç Federasyonu Malatya İl Temsilcisi Cemal Gürsel Toy’a, bugün bu şenliğe katılan tüm veli ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

KAMÇI: “SATRANÇ ÇOCUKLARIMIZIN ZEKA GELİŞİME KATKIDA BULUNUYOR”

Malatya Valisi Süleyman Kamçı ise, “Yeşilyurt Belediyemize yapmış olduğu bu güzel organizasyon için teşekkür ediyorum. Satranç oyunu çocuklarımızın zeka gelişimine katkı sunan, en iyi zeka oyunudur. Bugün burada gerçekleştirilen çocuklarımız ve gençlerimiz için önemli bir etkinlik. Sayın Başkanımız daha önce de okullarda öğrencilerimize satranç takımı hediye etti. Bugün de güzel bir organizasyon ile ‘Satranç Şenliği’ düzenledi. Yeşilyurt Belediye Başkanımıza ve tüm katılımcılara teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 771
Bu Ay : 4569
Toplam : 4569

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom