Nur Muhammed Cami İbadete Açıldı

Battalgazi ilçesine bağlı Çolakoğlu Mahallesinde hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırılan Nur Muhammed Camii ibadete açıldı.

Nur Muhammed Cami İbadete Açıldı Malatya İlçe

Yapımı tamamlandıktan sonra Cuma Namazı ile birlikte ibadete açılan Caminin resmi açılış törenine Battalgazi İlçe Kaymakamı Vedat Yılmaz, Battalgazi Belediyesi Başkan Vekili Zafer Kırçuval, Battalgazi Emniyet Müdürü Murat Gümüş, Battalgazi İlçe Müftüsü M. Emin Eneç, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer Karakuş, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Nuri Aydemir isimli hayırsever vatandaşın arsasını tahsis etmesi ile yine hayırsever vatandaşların destekleri ile yapılan caminin açılışında ilk olarak konuşan Çolakoğlu Mahallesi Muhtarı Şahin Çolakoğlu, “Arsa sahibi Nuri Aydemir'in ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla mahallemize camii yaptırmanın huzuru içerisindeyiz. Arsa sahibine ve Cami'nin yapılmasında büyük emekleri olan, Nuri Aydemir ile katkıda bulanan mahalle sakinlerine teşekkür ediyorum” dedi.

İlçe Müftüsü M. Emin Eneç ise, camilerin İslam toplumunun manevi teneffüs yerleri olduğunu belirterek inanan herkesin çatısı altında toplandığı, ibadetin huzur ve coşkusunu paylaştıkları mekânlar olduğunu söyledi.
Konuşmaların ardından hayırsever vatandaşların katkılarıyla yemek ikramı yapıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 423
Bu Ay : 4789
Toplam : 4789

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom