AK Parti Seçim Çalışmaları Devam Ediyor

AK Parti Malatya Milletvekili adayları Taha Özhan, Nurettin Yaşar ve Bülent Tüfenkçi 1. seçim çalışmalarına mahalle toplantıları ve organize sanayi ziyaretleriyle devam ediyorlar.

AK Parti Seçim Çalışmaları Devam Ediyor Malatya Siyaset

AK Parti Malatya Milletvekili adayları Taha Özhan, Nurettin Yaşar ve Bülent Tüfenkçi 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan yatırımcılarla bir araya geldi. Sanayicilerle buluşan adayların gündeminde ekonomi vardı.

Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü tesisinde düzenlenen toplantısında söz alan AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, “Biz AK Parti hükümetleri olarak iktidara geldikten sonra bazı teşvikler çıkararak, hibeler oluşturarak, istihdamın ve ihracatın önünü açmak adına bir çok girişimlerde bulunduk ve hayal edilemeyecek kadar büyük ölçekli ihracatlar yaptık. Bugün 160 milyar doların üzerine çıkmış bir ihracat rakamına ulaşmış bir ülkedeyiz. Dünyanın en büyük ekonomisine sahip 17 ülke arasındayız. Artık bu kulvarda yarışıyoruz. Siyasi anlamda da gündemi belirlenen bir ülke olmaktan çıkıp, gündem belirleyen bir ülke durumuna geldik” dedi.

TÜFENKÇİ: “YAKALADIĞIMIZ İSTİKRAR VE BÜYÜMENİN KIYMETİNİ BİLECEĞİZ”

AK Parti Malatya Milletvekili adayı Bülent Tüfenkçi ise, “Siyasi anlamda Türkiye’de hedeflenen ve ikinci yarı diyerek yola çıkılan bu dönemde, hedeflenen çok önemli hususlar var. Bu dönemde tamamen kalkınmaya yönelik olarak daha fazla istihdam ve üretim sağlayabilme var. Bunu gerçekleştirmek için ise gerek faizlerin düşürülmesi, gerekse bürokratik engellerin kaldırılması noktasındaki çalışmalar bu dönem öne çıkacak. Yakaladığımız istikrarının ve büyümenin kıymetini bilerek yola devam edeceğiz” diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Nurettin Yaşar da, “Özal bir temel attı, önümüzü açtı, mevzuatı belirledi ve arkasından bir umutla sanayileşmeye girişildi. O yılları çok iyi hatırlıyorum, bedelsiz teşvikler verildi. Turgut Özal, milletin ticareti, ihracatı, uluslararası piyasayı öğrenmesini hedefledi. O dönemde gerçekleşme oranı en yüksek Organize Sanayi Bölgesi Malatya’ydı” diyerek, Özal'ın Türkiye'de sanayileşme hamlesini başlatan kişi olduğunu söyledi.

Birinci Organize Sanayi Bölgesi ziyareti sırasında konuşan AK Parti Malatya Milletvekili adayı Taha Özhan da, “Ekonomi konuları her zaman AK Parti’nin merkezinde olmuştur. İsmi Adalet ve Kalkınma olan bir partiden bahsediyorum. AK Parti ekonomiyi dramatik bir şekilde gündemine almak zorunda kaldı. Türkiye’nin geçen yüzyılda yaşadığı en ağır krizin, iflasın üzerinden geçerek geldi iktidara. 1997 yılındaki darbenin ve 2000 yılında gerçekleşen krizin ardından 65 milyarın üzerinde olan bankacılık sistemi çökertildi. Yaşananların ardından Allah bu ülkeye Ak Parti’yi nasip etti” diyerek, AK Parti iktidarı ile ekonomideki büyümenin her geçen gün artacağını söyledi.

MAHALLE TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

AK Parti Malatya Milletvekili Adayları Taha Özhan, Nurettin Yaşar ve Bülent Tüfenkci, Sancaktar Mahallesi'nde düzenlenen ortak toplantıda vatandaşlarla bir araya geldi.

7 Haziran genel seçim çalışmaları kapsamında Sancaktar, Kırçuval, Akpınar, Uçbağlar mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek, bir konuşma yapan AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder, 7 Haziran'da Türkiye'nin kazanımlarının devam ettirilebilmesi için milletin yine AK Parti diyeceğine inandıklarını belirtti.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, Battalgazi'nin hem ilim hem de kahramanlık destanı yazdığını ifade etti. Başkan Gürkan, Battalgazi Belediyesi olarak çağdaş ve yaşanabilir bir kent hedefiyle yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi.

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Taha Özhan ise, 2002 yılında Türkiye'de bir devrim yaşandığını kaydetti. Kapatma davası açılmış, lideri yasaklanmış bir parti olarak seçime girildiğini ancak devrimin engellenemediğini dile getiren Özhan, Türkiye'de Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte büyük bir devrimin yaşandığını ifade etti.

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Nurettin Yaşar da, kumpas, oyun ve hilelere rağmen AK Parti hareketinin bugünlere kadar geldiğini belirtti. Engellemelere rağmen Türkiye'de önemli çalışmaların yapıldığını kaydeden Yaşar, “Eğer o engellemeler olmasaydı Türkiye şu anda mevcut halinin 5 katı büyüklüğe, güce, enerjiye ulaşırdı” diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkci de, AK Parti'nin kuruluşundan hemen sonra iktidar olduğunu hatırlatarak, AK Parti'nin hizmet ve eser ürettiğini kaydetti. Tüfenkci, AK Parti iktidarları döneminde Cumhuriyet tarihinde yapılmayan hizmetlerin bu dönemde yapıldığını kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 915
Bu Ay : 3459
Toplam : 3459

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom