Kavşak Sorunu Çözüldü

Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit, Kayısı Araştırma İstasyonu yanındaki Durak Sokak'ta plastik dubalarla kavşak düzenlenmesi yapıldığını, ancak yetersiz olduğunu söyledi.

Kavşak Sorunu Çözüldü Malatya İlçe

Muhtar Ali Yiğit, konuyla ilgili şunları söyledi: “Yeşilyurt Caddesi üzerinde yol genişletme çalışmaları yapıldı ancak sözü edilen kavşakta düzenleme yapılmaması nedeniyle sürekli kazalar meydana geliyordu. Konuyla ilgili Malatya Büyükşehir Belediyesine müracaatlarımız oldu. Muhtarlık olarak bu alana hiç olmazsa geçici bir çözüm bulunmasını istedik. Büyükşehir Ulaşım Dairesi Başkanlığı olarak sözü edilen alana plastik dubalardan oluşan bir kavşak düzenlemesi yapıldı. Ancak bu alanda trafik ışıklarının ve yol boyunca aydınlatma direklerinin bulunmaması sebebi ile bu yolu kullanan vatandaşlarımız büyük sıkıntı çekiyorlar” dedi.

Yol boyunca trafik işaretleri ve aydınlatma direklerinin olmamasından dolayı vatandaşların büyük bir sıkıntı yaşadığını dile getiren Muhtar Yiğit, “Yeşilyurt yolu üzerinde bulunan, Burcu, Heybetli, Durak, Hattat sokakta yaklaşık 800 daire bulunuyor. Burada oturan vatandaşların yanı sıra yolun alt kısmında oturan ve bu yol üzerinden geçen araçlara binmek ve inmek için bu yolu kullanan vatandaşlar da var. Yeşilyurt Caddesi Tecde mevkiinde yol üzerinde aydınlatma direklerinin bulunmaması sebebi ile akşamları karşıdan karşıya geçmeleri neredeyse imkansız. Ayrıca, sözü edilen yere bir an önce trafik ışıklarının konulması ve yol boyunca kaldırım yapılması gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 133
Bu Ay : 6217
Toplam : 6217

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom