Akçadağ'da Planlı Defin Uygulamasına Geçildi

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde şehir mezarlığının tamamen dolması nedeniyle defin işlerinde yaşanan sıkıntıların giderilmesi için planlı defin hizmetleri çalışmaları başladı.

Akçadağ'da Planlı Defin Uygulamasına Geçildi Malatya İlçe

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, “Akçadağ’da hizmetler artık ‘köy’ ölçeğinde değil, ‘ilçe’ ölçeğinde oluşturulacak. Akçadağ Şehir Mezarlığı’nın tamamen dolmak üzere olması nedeniyle defin işlerinde yaşanan sıkıntıların aşılması için Akçadağ ilçe giriş yolu üzerinde bulunan mezarlıktaki eksikliklerin giderilerek, planlı defin hizmetlerine geçilmesi kararlaştırıldı.

Bu kapsamda Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni mezarlık yerinin halihazır haritaları üzerinden parsel planlamaları yapılarak, mezarlıktaki yaya ve araç giriş yollarının büyüklüğü belirlenecek, mezarların derinliği, genişliği, uzunluğu ve mezar araları tespit edilecek, ayrıca mezarlık içindeki bina tadilattan geçirilerek, gasilhane, morg ve temizlik ve defin malzemeleri için depo yeri düzenlenecektir. Yeni mezarlığın bu şekilde düzenlenmesiyle birlikte Akçadağ’da planlı defin hizmetleri başlatılacaktır. Bu amaçla mezarlık düzenleme çalışmaları sırasında; aile mezarlığı, eş mezarlığı ve katlı mezar yerleri yapılması planlanmaktadır. Bundan böyle Akçadağ’da yapılacak her türlü çalışma, köy ölçeğinde değil, ilçe ölçeğinde olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 224
Bu Ay : 742
Toplam : 742

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom