Kızılay'dan Kutlu Doğum Etkinliği

Kutlu Doğum Haftası kapsamında, dün Türk Kızılayı Malatya Şubesi ve Yusuf Ziya Pasa Cami cemaati tarafından düzenlenen organizasyonda, vatandaşlara Kızılay’ın sosyal projeleri, yardımları hakkında bilgiler verildi. Ayrıca kadınlar arasında “Peygamber Efendimizi Anlamak” konulu bir sohbet düzenlendi.

Kızılay'dan Kutlu Doğum Etkinliği Malatya Haber

Program çerçevesinde Hz. Muhammed’in güzel ahlakı, merhameti, cömertliği, yardımseverliği ve diğer özellikleri anlatıldı. Kuran’ı Kerim ve hadisler eşliğinde Hz. Muhammed’in (S.A.V) misyonu öğretisi dile getirildi ve anlaşılmaya çalışıldı. Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanı Avukat Umut Yalçın, “O’nun en büyük özeliklerinden olan yoksula, yetime, kimsesize merhametini anlattık. Kızılay’ın Peygamber ahlakının temeli olan yoksula, yetime, kimsesize yardım işini devam ettirme misyonu üstlendiğini ve bunu devam ettirmeye çalıştığını, varlıklıdan alıp yoksula ulaştırmaya aracılık etmeyi üstlendiği, bu amaçla yönetimde çalışan ve gönüllüleriyle bu yolda seferber olduğumuz misafirlerimize anlatmaya çalıştık" dedi.

Program, Kızılay Yönetim Kurulu üyesi Gazal Karalı’nın yönetiminde, Kızılay gönüllüleri Hilal Ak, Gamze Ergöç, Derya Aslan, Senem Akgün, Büşra Türkan ve Tuğçe Alıcı’nın elleriyle hazırladığı lokumların dağıtılmasıyla sonlandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 21
Bu Ay : 1603
Toplam : 1603

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom