İzciler Çanakkaleye Uğurlandı

Malatya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü işbirliğiyle düzenlenen "Çanakkale Milli Bilinç Kampı" projesi kapsamında aileleri tarafından saçlarına kına yakılan Malatyalı izciler, mehteran takımı marşları eşliğinde Çanakkale'ye uğurlandılar.

İzciler Çanakkaleye Uğurlandı Malatya Haber

Yaklaşık 100 öğrenci ve izcinin katılacağı "Çanakkale Milli Bilinç Kampı'na" çocuklarını uğurlamak için gelen aileler duygu dolu anlar yaşarken, bazı anne babalar gözyaşlarına boğuldu. Çocuklarını uğurlamaya gelen aileler arasında Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'ta bulunuyordu. Başkan Polat’ta oğlu Emir Cihan'ı Çanakkale'ye gönderdi.

POLAT: “EN İYİ ŞEKİLDE ANLATMALIYIZ”

“Çanakkale'yi anmak için dedeleriyle, büyükleriyle buluşmak için bu çocukları gönderen aileleri tebrik ediyorum. Japonlar ilkokulda, ortaokulda çocuklarını hep Nagazaki'ye, Hiroşima'ya anlatırlarmış. Bizim de bir Çanakkale Destanı’mız var. Çocuklarımıza bu destanı en iyi şekilde anlatmalıyız. Dedelerinin, geçmişte bu vatan için çektikleri acı dolu yılları ve verdikleri kahramansı mücadeleleri anlamalarına yardımcı olmalıyız. Şimdi çocuklarımız Çanakkale'ye giderek, şehit dedelerini ziyaret edecekler. Çocuklarını gönderen biz anne babalara için ne bugün çok mutlu bir gün. ‘Çanakkale Geçilmez’, bundan sonrada geçilmeyecek. Hocalarımızı, Öncü Spor Kulübümüzü ve ailelerimiz tebrik ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 242
Bu Ay : 2786
Toplam : 2786

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom