Üç Aylar Fırsat Aylarıdır

Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen, Üç Aylar Ve Regaip Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Çimen, mesajında, “İçinde barındırdığı Regaip, Miraç, Berat ve nihayet Kur’an’ ın nüzulüne başlandığı Kadir Gecesi bu kutlu zaman dilimine ayrı bir anlam ve önem kazandırmaktadır. Üç Aylar fırsat aylarıdır” dedi.

Üç Aylar Fırsat Aylarıdır Malatya Haber

İl Müftüsü Ümit Çimen, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Dini hayatımızda ‘Üç Aylar’ diye bilinen ilahi rahmetin coştuğu, mağfiret ve arınma mevsimine ulaşmanın sevinç ve heyecanını yaşamaktayız. İçinde barındırdığı Regaip, Miraç, Berat ve nihayet Kur’an’ ın nüzulüne başlandığı Kadir Gecesi bu kutlu zaman dilimine ayrı bir anlam ve önem kazandırmaktadır. Üç Aylar fırsat aylarıdır. Bu itibarla; Bizler için bu fırsat ikliminde yüce yaratıcımıza yürekten yönelerek önce varoluşumuzu anlamlandırma, özümüze dönme ve bir bilinç tazeleme gayreti gösterelim.

Hayatın akışı içerisinde beşeri zaaflarımıza mağlup olarak yaptığımız günahlardan, hatalardan, kusur ve kabahatlerden tevbe edip, pişmanlık duyarak bu pişmanlığımızda kararlı bir duruş sergileyelim. Zira Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’ inde; ‘Ey Habibim de ki; Ey benim nefislerine zulmeden kullarım Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Allah bütün günahları affeder. Çünkü O çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.’ (Zümer-53) buyurmaktadır.

Bununla birlikte dünya meşguliyetinin belki bizi uzaklaştırdığı doğruluk, diğer gamlık, paylaşma, hakka riayet, merhamet, ötekine değer verme vb. nice İslami, insani değerlerimizi hayatımıza yeniden katalım. Üç Aylar ve kandillerimizin aydınlığında İman, İbadet, Ahlak bütünlüğü olan dindarlığımızı yeniden inşa edelim. Sevgili Peygamberimizin ‘Allah’ım Recep ve Şaban ayını hakkımızda hayırlı ve bereketli kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır.’ (A.b.Hanbel, Zevaid-u Müsned 1/259 ; Beyhaki, Şuabu’l-iman 3/375) duasına iştirak edelim.”

Malatyalıların Üç Aylarını ve Regaip Kandillerini tebrik eden Çimen, “Bu kutlu mevsimin başta aziz milletimizin, güzel ülkemizin birlik ve dirliğine, kardeşliğine, İslam âlemindeki akan gözyaşlarının dinmesine, huzur ve barışın gelmesine vesile olmasını yüce Mevla’dan niyaz ederim” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 564
Bu Ay : 2132
Toplam : 2132

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom