Malatya Mesleki Tanıtım Günleri

Malatya’da 2 gün sürecek olan mesleki tanıtım günlerinde, öğrencilere ileride seçecekleri meslekler konusunda yardımcı olunuyor.

Malatya Mesleki Tanıtım Günleri Malatya Eğitim

Malatya İŞKUR tarafından Belediye Konferans Salonu’nda düzenlenen tanıtım günlerine, İŞKUR İl Müdürü Vahap Toman, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Söylemez ile kurum yetkilileri ve öğrenciler katıldı.

Lise 11 ve 12’inci sınıf öğrencilerinin katıldığı tanıtım günlerinin açış konuşmasını yapan İŞKUR İl Müdürü Vahap Toman, mesleki tanıtım günlerinde doktor, hemşire, savcı, muhasebeci, mühendis, mimar,polis ve astsubay gibi meslek dalları hakkında öğrencilere uzmanlar tarafından mesleğin cazipliğinin anlatılacağını söyledi. Küçük yaşlardaki çocuklarda genellikle “Büyüyünce ne olacaksın?’ gibi soruların sorulduğunu çocukların ise bu soruya genellikle hayali cevaplar verdiğini belirten Toman, amaçlarının lise çağındaki gençlere ileride yapmak istedikleri meslekleri anlatmak olduğunu söyledi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Söylemez ise, 2 gün sürecek olan bu programda amaçlarının katılan öğrencilerin en iyi şekilde bilinçlenerek ayrılması olduğunu dile getirdi. Gelecekte meslek seçimi için bu toplantının iyi bir fırsat olduğunu belirten Söylemez, bu nedenle de öğrencilerin bu şansı en iyi şekilde değerlendirmesi gerektiğini vurguladı.

Açış konuşmalarının ardından bahse konu mesleklerden uzman kişiler öğrencilere meslekleri ile ilgili sunumlarını gerçekleştirdiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 136
Bu Ay : 136
Toplam : 136

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom