MABEK'te Kutlu Doğum Etkinliği

Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Malatya’da Suriyeli misafirlerin barındığı Beydağı Konaklama Tesisleri’nde (MABEK) etkinlikler düzenlendi.

MABEK'te Kutlu Doğum Etkinliği Malatya Haber

Konteyner kentte bulunan Mescidi Selam Camisinde kadınlara, Mescidi Ensar Camisinde ise erkeklere program düzenlenirken programda Kur’an-ı Kerim ziyafeti ve Usve-i Hasene olan Peygamberin hayatından kesitler anlatıldı. Ayrıca Türkçe ve Arapça olarak cemaate ilahiler ve Kasideler okundu. Program sonunda cemaate mevlit şekeri ikramı yapıldı.

MABEK Kapalı Spor Salonunda Diyanet Merkezinin hazırladığı programa ise yoğun katılım oldu. Programa Vali Yardımcısı Latif Memiş, İl AFAD Müdürü Hamza Demiralp, İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Abdülkerim Keleş ile Kamp yönetici yardımcıları katıldı. Konteyner Kentte bulunan Diyanet Merkezinde eğitim gören bayan öğrencilerinin hazırladığı program Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Malatya Müftülüğü Vaizelerinden Saliha Ayyıldız Türkçe ve Arapça olarak günün anlam ve önemine değinirken daha sonra Türkçe ve Arapça ilahiler okundu.

‘Hz. Hifa ile Hz Süheyb’ adlı tiyatro gösterisi ile süren programda Safinaz Nur Polat adlı 7. sınıf öğrencisi ‘Seni Görmeden Sevdim’ adlı şiiri okudu. Program İnönü Üniversitesi öğrencilerinin protokol ve katılımcılara gül dağıtımı ile son buldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 278
Bu Ay : 1013
Toplam : 1013

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom