Gecekondular Yıkılacak

Beydağıydağı eteklerinde bulunan gecekondular Kentsel Yenileme (Gecekondu Dönüşüm) projesi nedeniyle yıkılacağı bildirildi.

Gecekondular Yıkılacak Malatya Haber

Toplam 220 hektarlık (2 bin 200 dönüm) alanda uygulanan proje 4 etaptan oluşuyor.

Yapılan açıklamada, Merkez Beydağı Kentsel Yenileme Projesi kapsamında çoğu sağlıksız ve güvensiz yapılardan oluşan toplam 4 bin 723 konuttun bulunduğu, bu konutların yıkılarak yerine yerine, modern ve güvenli konutların yapılacağı belirtildi. Konutlarla birlikte bölgenin ihtiyacı olan her türlü eğitim, sağlık, kültür, spor tesislerinin yanı sıra her türlü sosyal ve teknik donatıların da bölgeye kazandırılacağı kaydedildi.

Açıklamada, “Yürütülen kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde, Beydağı bölgesinde bugüne kadar 928 konut hak sahiplerine teslim edilirken, yapımı devam eden 3 bin 267 konut ise 2015 yılı sonuna kadar bitirilerek, teslim edilmesi planlanıyor. Teslim edilen 928 konut ile birlikte yılsonunda bitirilen toplam konut sayısı 4 bin 195’e ulaşmış olacak.

Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ tarafından gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm Projesi sayesinde, hiçbir imkanın olmadığı gecekondu ortamından kurtulan vatandaşlar, alt ve üstyapısı modern bir şekilde yapılan, her türlü sosyal tesisin inşa edildiği güvenli ve çağdaş yapılara kavuşuyorlar. Proje çerçevesinde I. ve II. etapta yapılan toplam 4 bin 195 konut ile birlikte 2 adet eğitim tesisi, 2 adet sosyal tesis, 1 adet sağlık tesisi ile 2 adet de cami yapılarak halkın hizmetine sunulacak” denildi.

Öte yandan, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında evleri yıkılan vatandaşların ise mağdur edilmediği, bu vatandaşlara yeni evlerine taşınıncaya kadar kira yardımı yapılacağı belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 100
Bu Ay : 1682
Toplam : 1682

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom