Bağışçıları Adına Fidan Dikti

Orman Bakanlığı ile Türk Kızılayı tarafından yapılan protokol çerçevesinde her yıl kan bağışlayan bağışçılar adına, bağışı sayısı kadar fidan ekimi Kızılaycılar tarafından gerçekleştirildi.

Bağışçıları Adına Fidan Dikti Malatya Haber

İlki geçen yıl Malatya'da gerçekleştirilen fidan ekimine bu yılda devam edildi. Malatya Sultansuyu Harası bölgesinde Orman İşletme Müdürlüğü’nce tespit edilen bölgede fidanlar toprakla buluşturuldu. Fidan dikim etkinliğine Malatya Valisi Süleyman Kamçı da katıldı.

Kızılay olarak 5 yıl içinde 15 milyon fidanı toprakla buluşturmayı hedeflediklerini belirten Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanı Avukat Umut Yalçın, “Türk Kızılayı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın birlikte yürüteceği ‘Bir Kan Bir Fidan’ projesi ile önümüzdeki 5 yıl içinde 15 milyon fidanın toprakla buluşması hedefleniyor. Proje çerçevesinde, Türkiye genelinde kan bağışında bulunacak her vatandaş adına bir fidan dikilecek. Böylelikle Kızılay sadece insana değil doğaya da can verecek.

‘Bir Kan Bir Fidan’ dikimi etkiliğinde minik gönüllülerimiz olan Fırat İlköğretim Okulu öğrencileri, öğretmen ve velileri ile birlikte hareket ettik. Minik Kızılaycıların folklor gösterisinin ardından Yönetim Kurulu üyelerimiz Rahime Akar, Gazal Karalı, Ramazan Soylu, İbrahim Gür, Kan Bağış Merkezi Müdürümüz Dr. Hakan Yılmaz, personellerimiz eşliğinde bu yılın ilk fidanını toprağa kavuşturduk. ‘En şefkatli kırmızı Kızılay'dır’ prensibimizden yola çıkarak hem insana hem doğaya can vermeye devam edeceğimizin sözünü vermekteyiz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 168
Bu Ay : 6965
Toplam : 6965

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom