SP ve BBP'nin Adayları Belli Oldu

7 Haziran seçimlerine ‘Milli ittifak’ olarak girme kararı alan SP ve BBP’nin Malatya’daki milletvekili adayları partililere tanıtıldı.

SP ve BBP'nin Adayları Belli Oldu Malatya Siyaset

Saadet Partisi İl binasında düzenlenen toplantıda ilk olarak söz alan BBP İl Başkanı İbrahim İşleyen, Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi’nin geçmişlerinin temiz olduğunu ve bu milli ittifak ile iktidara talip olduklarını söyledi. İşleyen, “Neden ittifak dedik, bu zulme dur demek için ittifak dedik. SP ve BBP bir babanın iki evladı gibi olan iki ılımlı ve sağ görüşlü bir partidir. Bizler bu anlamda Türkiye’nin geleceğine ufuk açacak milli ittifak dedik” diye konuştu.

Daha sonra söz alan SP İl Başkanı Mehmet Asiltürk ise konuşmasında, iktidar partisine yüklenerek SP olarak geçmiş dönemlerde asla yüzlerini kızartacak bir çalışma içerisine girmediklerini söyledi. AK Parti’nin Malatya Milletvekili adaylarının açıklamalarını eleştiren Asiltürk, “Allah rızası için 12 kişinin çalıştığı bir fabrika kazandırlar mı? Bu siyasi parti ilk kez mi iktidara gelecek ki bu vaatlerde bulunuyor” dedi.

Konuşmasın büyük bölümünde Hükümeti eleştiren Asiltürk, 7 Haziran seçimlerinin milletin önündeki son şans olduğunu ifade ederek milli ittifak ile girdikleri seçimlerde zaferle çıkacaklarına inandıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından SP ve BBP’nin Malatya’da seçime gireceği milletvekili adayları Osman Cemali Marasalı, Sema Altuntaş, Mustafa Sert, Turan Odabaşı, Derviş Erdoğan partililere tanıtıldı. Listenin son sırasındaki Cumali Akça’nın ise yurt dışında olması nedeniyle toplantıya katılamadığı belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 769
Bu Ay : 1287
Toplam : 1287

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom