Ağaç Dikme Projesi Başladı

Çalışma ve İş Kurumu Malatya İl Müdürlüğü ile Orman İşletme Müdürlüğü arasında Toplum Yararına Program kapsamında düzenlenen “Ağaç Dikme” Projesi, Sultan Suyu Tarım İşletme Müdürlüğü’nde yapılan açılış töreni ile başladı.

Ağaç Dikme Projesi Başladı Malatya Haber

Ağaç Dikme Projesi kapsamında Orman İşletme İl Müdürlüğü Malatya, ilçe ve mahallelerde belirlenen alanları ağaçlandıracak. Proje kapsamında Sultan Suyu Tarım İşletme Müdürlüğü’nde açılış töreni düzenlendi. Törene Malatya Valisi Süleyman Kamçı da katıldı.

Malatya’da 6 ay süreyle 2 bin işsizin katılımıyla başlatılan “Ağaç Dikme” Projesinin temel amacı, işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirmesi yolu ile özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma, çalışkanlık ve disiplininde uzaklaşmalarını engellemek. Ayrıca, işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak hedefleniyor.

Proje kapsamında alınan 2 bin işsize 6 ay süre ile asgari ücretin neti ödenecek ve sigortaları İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından karşılanacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 254
Bu Ay : 2798
Toplam : 2798

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom