Malatya'nın Her Noktasına Hizmet Götürülüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, acil ihtiyaç duyulan yerlerde menfezler, taş duvarlar, köprüler yaparak çalışmalarına devam ediyor.

Malatya'nın Her Noktasına Hizmet Götürülüyor Malatya Haber

Malatya’nın birçok noktasında yeni yol açma, yol düzenleme, genişletme ve asfaltlama çalışmaları yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerde yollarda geçen sulama kanalı menfezlerini genişletiyor.

Battalgazi, Darende, Arapgir ve Kale’de çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi, sulama suyunun geçtiği kanalların menfezlerini büyütürken, ulaşım açısından tehlike arz eden noktalara ise taş duvarlar örüyor.

Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığına bağlı Küçük Sanat Yapıları Şube Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalarda, Battalgazi’ye bağlı Boran ve Toygar mahallelerinde sulama suyu menfezleri büyütme çalışmaları; Darende, Arapgir ve Kale’de ise taş duvar yapım işleri devam ediyor.

Yağışların ardından saha taraması yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri aciliyet gerektiren noktalarda taş duvar örme çalışmaları yaparak, toprak kaymasını önlemek için tedbir alıyor.

Havaların ısınmasıyla birlikte bu çalışmaların yoğunlaşacağını belirten Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, “Malatya ve ilçelerin sorunlarını çözmek için yoğun bir gayret içerisindeyiz. Malatya’nın bütün ilçelerinde ekiplerimiz çalışıyorlar. Altyapı çalışmaları, yol çalışmaları tüm şartlara rağmen devam ediyor. Yine ilçelerimizde tespit ettiğimiz acilen yapılması gereken köprüler var. Bazı köprülerin yenilenmesi gerekiyor. Aciliyet gerektiren 6 noktaya köprü yapıyoruz, 2 köprüyü ise yeniliyoruz.

Bunun yanında vatandaşlarımızın yol güvenliği için sulama sularının geçtiği menfezleri büyütüyoruz. Ekiplerimiz kış aylarında da saha taramaları yaptılar. Yollarda toprak kaymalarının önüne geçmek için acilen bazı noktalara taş duvar yapmak gerekti. Yağışlara rağmen bu çalışmaları sürdürüyoruz. Bu çalışmalara havaların ısınmasıyla daha da yoğunluk vereceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 257
Bu Ay : 9137
Toplam : 9137

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom