Uluslararası Troleybüs Çalıştayı

Uluslararası Troleybüs (Trambüs) Çalıştayı, İsviçre’nin Lozan şehrinde gerçekleştirildi.

Uluslararası Troleybüs Çalıştayı Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı Lozan'da 19 farklı ülkeden 50 troleybüs(trambus) işletmecisinin katıldığı Uluslararası Troleybüs (Trambüs) Çalıştayına katıldı.

Tamgacı, Çalıştayda Troleybüs işletmecilerine Malatya’da faaliyete başlayan Türkiye yapımı yeni nesil Trambüsleri anlattı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Tamgacı, Dünyada yüzlerce şehirde toplu taşım aracı olarak kullanılantroleybüs(trambus)lerin ülkemizde de geçmişte kullanıldığını ancak sık sık meydana gelen elektrik kesintilerinden dolayı ulaşımdan kaldırıldığını hatırlatarak aynı araçların Lozan’da 1940’tan beri kullanıldığını ve 70-80 yaşında hala sorunsuz toplu taşım hizmeti yürüten troleybüs(trambus)’lere rastladıklarını dile getirdi.

Leon’da 150, Rüya’da 1200, İsviçre’de 12 şehirde ve daha dünyanın bir çok şehrinde yüzlerce eski ve yeni Troleybüsün toplu taşımda kullanıldığını belirten Tamgacı, sürdürülebilir enerji tüketiminden dolayı Trambüslerin geleceğin toplu taşım aracı olacağını ifade etti.

Birincisi Lozan’da gerçekleştirilen Uluslararası Troleybüs (Trambüs) Çalıştayınınikincisinin Ekim 2015'te Malatya'da yapılacağı bildirildi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 365
Bu Ay : 5559
Toplam : 5559

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom