Asfaltlanacak Yollar İncelendi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen ve beraberindeki teknik heyet, Darende ilçesinde yapılacak olan yol ve alt yapı çalışmalarına ilişkin incelemelerde bulundu.

Asfaltlanacak Yollar İncelendi Malatya Haber

Kırsaldaki mahallelerde asfaltlanacak yolları inceleyen heyet daha sonra Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’i ziyaret etti. Heyet, Başkan Eser’le yapılacak çalışmalar konusunda fikir alışverişinde bulunarak, planlama konusundaki görüşlerini paylaştı.

“VATANDAŞLAR ÇAMURLU, TOZLU YOLLARDAN KURTULACAK”

Büyükşehir Belediyesi’nin yol başta olmak üzere alt yapı ile ilgili hizmetlerle eksikleri giderecek olmasından son derece memnun olduklarını belirten Başkan Eser, “Malatya Büyükşehir Belediyemizin Genel Sekreteri ve diğer teknik yetkilileri yapılacak çalışmalara ilişkin alanları birebir yerinde inceleyerek ilçemizde temaslarda bulundular. Bugüne kadar yapılamamış hizmetlerin sezonla birlikte tamamlanacak olması vatandaşlarımızı ve bizleri mutlu ediyor. Kırsaldaki mahalle yollarımızdan bazıları ilk defa asfaltlanacak, bazı yerlerdeki bozulan asfalt yollar da bu çalışmalarla yenilenecek. Büyükşehir Belediyesi ilk taş ocağını ilçemizde faaliyete geçirerek, burada yapacağı alt yapı hizmetlerine ne kadar önem ve öncelik verdiğini ortaya koymaktadır. İnşallah kısa bir süre içerisinde yollarımız en güzel biçimde tamamlanacak, vatandaşlarımız çamurlu, tozlu yollardan kurtulacak” dedi.

Büyükşehir Belediyesinin güçlü ve etkin bir şekilde hizmet atağına başladığına dikkat çeken Eser, “Vatandaşlarımızın beklentilerine, en güzel biçimde cevap verileceğine inanıyoruz. Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle proje ve çalışmalarımız hayata geçtikçe, vatandaşlarımız hizmetleri görüp, bundan yararlandıkça memnuniyet artacak, insanlarımız mutlu bir şekilde yaşamlarını sürdürecektir. Çalışma ve desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır başta olmak üzere çalışma arkadaşlarına ve tüm ekibine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“ALT YAPI SORUNLARINI ÇÖZMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Genel Sekreter Arif Emecen ise, “Malatya Büyükşehir Belediyesi ilçelerin kalkınmasını sağlayacak projeleri bir bir hayata geçirmeye hazırlanıyor. Malatya’da yaşayan her bireyin yaşam alanını sağlıklı planlamalarla standartlara uygun hale getirmeyi amaçlıyoruz. İki yıl içinde Malatya’nın bütün ilçelerinin alt yapı sorunlarını çözmeyi hedefliyoruz. İlçelerde yol hizmetlerinin daha verimli yapılabilmesi için taş ocakları ve asfalt tesisleri kuruyoruz.

Biri Darende’de olmak üzere 16 taş ocağından 8’ini hizmete aldık, 6’sının ihalesi yapıldı, 2’si ise ihale aşamasında. Bu şantiyelerimiz ilçelerimizde yapacağımız yol ve asfalt çalışmalarının maliyetini düşürecek. Aynı zamanda yerinde üretim yaparak, işlerin daha kısa zamanda bitmesini sağlayacak. Bu projelerin sahada başarılı olması için mobil ve sabit konkasörler, asfalt plenti, kamyonlar ve gerekli iş makineleri aldık. Vatandaşlarımız rahat olsunlar, hizmetleri en kaliteli şekilde yapacağız” şeklinde konuştu.

Darende’nin merkezi ve kırsalındaki mahallelerden yolları asfaltlanacakları incelediklerini de dile getiren Emecen, “Darende Belediye Başkanımızla istişarelerde bulunduk. Kısa süre içerisinde asfalt çalışmalarımız başlayacak” dedi.

Ziyaret ve incelemelere Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanı Mehmet Mert, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı İsmail Nacar, Darende Belediye Başkan Yardımcısı Durmuş Doğan ile diğer yetkililer katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 92
Bu Ay : 15140
Toplam : 15140

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom