Meslek Tanıtım Günleri Başlıyor

İŞKUR Malatya İl Müdürlüğü tarafından Meslek Tanıtım Günleri programları düzenlenecek.

Meslek Tanıtım Günleri Başlıyor Malatya Haber

İŞKUR Malatya İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “4904 Sayılı Kanunla Kurumumuza verilen görevlerden birisi de “Öğrencilere ve iş arayanlara mesleki rehberlik hizmetleri sunmak” olarak belirlenmiştir. Ulusal İstihdam Stratejisi (UİS) ve 10. Kalkınma Planında yer aldığı üzere ‘Özel politika gerektiren gruplara hizmet sunumu’ çalışmalarına başlanması planlanmaktadır.

Bu kapsamda 21-22 Nisan 2015 tarihinde Belediye konferans salonunda 11. ve 12. sınıf öğrencilerine ve meslek seçim aşamasındaki gençlere yönelik olarak doğru meslek seçmelerine yardımcı olmak amacıyla ‘Meslek Tanıtım Günleri (MTG)’ düzenlenmesi planlanmıştır. Meslek Tanıtım Günleri, temel olarak ‘Mesleğin, erbabı tarafından tanıtılması’ şeklinde kurgulanmıştır. İki gün sürecek programımızda dört oturum gerçekleştirilecektir. Sekiz meslek grubu tanıtılacaktır.

Bu meslekler Doktorluk, Hemşirelik, Savcılık, Muhasebecilik, Mühendislik, Mimarlık, Polislik ve Subaylıktır. Meslek Tanıtım Günleri ile temel olarak, yanlış meslek seçiminin bireye ve topluma olumsuz etkilerinin önlenmesi, kurumumuzun ve faaliyetlerinin gençler ve aileleri tarafından bilinirliğinin arttırılması, meslek danışmanlığı hizmetlerine yeni bir yaklaşım getirilmesi amaçlanmaktadır” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 1052
Bu Ay : 7136
Toplam : 7136

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom