Çocuklara Haram Helal Öğretilmeli

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Uçbağlar Kız Kur-an Kursu tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğine katıldı. Programda konuşan Başkan Gürkan, “Çocuklarımızı ve neslimizi emanet edeceğimiz gençlerimizi Peygamber ahlakıyla yetiştirmemiz gerekiyor” dedi.

Çocuklara Haram Helal Öğretilmeli Malatya İlçe

Uçbağlar Çok Amaçlı Sosyal Tesis’te gerçekleştirilen programa, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Din Görevlileri Derneği Başkanı Abdulkadir Ateş, Uçbağlar Mahalle Muhtarı Abdulvahap Ortaç, Kur-an kursu öğretmenleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“ÇOCUKLARA HARAM VE HELAL ÖĞRETİLMELİ”

Burada konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kutlu Doğum Haftası’nın önemine dikkat çekerek, “Bugün Peygamberimizin dünyayı şereflendirdiği günün 1444’ncü yıl dönümünü kutluyoruz. Yunus diyor ki, ‘İlim ilim etmektir. İlim kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsen bu nice okumaktır.’ Okuduğumuz şiiri eğer kendi hayatımıza yansıtamıyorsak, hal ve hareketimize hakkın tecelli etmesinde, adaletin, hukukun yerinin korunmasında, adil bir eğitim sergilenmesinde, bunu icra edemiyorsak bunun sorumluluğu bizedir. Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bizlerin, ailelerimizin, çocuklarımızın ve etrafımızdaki insanların tutum ve davranışları noktasında üzerimize düşen sorumlulukları iyi irdelememiz gerekir.

Biliyorsunuz çocuğun davranışına etki eden faktörlerin temeli, anne ve babadan kaynaklı özelliklerdir. Anne ve baba, çocuklarına haram ve helali öğretmelidir. Bizde Peygamber ahlakıyla ahlaklanmamız, çocuklarımızı ve neslimizi emanet edeceğimiz gençlerimizi Peygamber ahlakıyla yetiştirmemiz gerekiyor. Yoksa bu Kutlu Doğum Haftaları’nı sadece sosyal etkinlik olgusu dahilinde gerçekleştirirsek, doğru iş yapmamış oluruz. Zamanı israf etmiş oluruz. İsrafın haram olduğunu bilerek ve bildiğimiz halde amel etmemiş oluruz” dedi.
Başkan Gürkan’ın yaptığı konuşmanın ardından Kutlu Doğum Haftası’nın önemi ile ilgili katılımcılara bilgiler verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 965
Bu Ay : 2533
Toplam : 2533

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom