Türk Futbolunda Bir Devrim Oldu

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Genel Başkanı Ali Düşmez, Türkiye Kupası'nda Bölgesel Amatör Futbol Lig takımlarının da yer almasının Türk futbolu adına bir devrim olduğunu ifade etti.

Türk Futbolunda Bir Devrim Oldu Malatya Spor

Malatya’da bazı ziyaretlerde bulunan Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Genel Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez, TFF Malatya Bölge Müdürlüğü'nde açıklamalarda bulundu. Bölgesel Amatör Futbol Lig'in (BAL) çok büyük bir ihtiyacı karşıladığını ifade eden Düşmez, BAL Ligi'ndeki esas amacın ise profesyonel takımı olmayan şehirlerin, profesyonel heyecan yaşaması olduğunu söyledi.

Bölgeler arası karşılaşmalarda 15 bine yaklaşan seyirci sayısı olduğunu belirten Düşmez, BAL’ın ikinci ve üçüncü ligdeki seyirci ortalamasını da zorladığını söyledi.

Türkiye Kupası'nın Türkiye'yi kucaklıyor olmasının bir devrim olduğunun altını çizen Düşmez, BAL Ligi takımlarının Türkiye Kupası'na katılmasının çok önemli bir kırılma noktası olduğunu vurguladı. BAL’da mücadele eden ve Türkiye Kupası'nda tur atlayan birçok takımın olduğunu hatırlatan Düşmez, bu durumun da futbol adına büyük bir gelişme olduğunu kaydetti.

Türkiye Kupası'nda, BAL takımlarının oynamasının Türk futbolu adına bir devrim olduğunu belirten Düşmez, “Ama maalesef bu devrim, Süper Lig'de bir futbolcunun bir gece kulübünde çıkmasından daha az gösteriliyor ve işleniyor. Ama azimle bu yolda futbolun ve sporun gelişmesine katkı vermeye devam edeceğiz. BAL Ligi'nin futbola sunduğu inanılmaz avantajları var. Son 3 yılda Türkiye'de futbolcu sayısı yüzde 34 arttı. Son 20 yılda eksiye düşme vardı ama artı yoktu. Çok şükür 3-5 senedir artma temayülünde, son 2 senedir de ciddi artışlar var. Burada BAL Ligi'nin getirdiği katkı var" şeklinde konuştu.

TFF Malatya Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi ise ziyaretin sonunda TASKK Genel Başkanı ve TFF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez'e günün anısına hediye takdim etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 380
Bu Ay : 5574
Toplam : 5574

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom