Gazeteciler Sultansuyu'nu Gezdi

48. Başkanlar Kurulu Konseyi toplantısı için Türkiye’nin çeşitli illerinden Malatya’ya gelen gazeteciler cemiyeti yöneticileri, ünlü Arap atlarının yetiştirildiği Sultansuyu Harası’nı gezdiler.

Gazeteciler Sultansuyu'nu Gezdi Malatya Haber

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti tarafından düzenlenen organizasyonla 3 gün boyunca Malatya’da bulunan gazeteciler, toplantıların yanı sıra kentin turistlik yerlerini de gezme fırsatı buldu. Akçadağ ilçesinde bulunan Sultansuyu Harası’nda Vali Süleyman Kamçı tarafından karşılanan gazeteciler, burada yetiştirilen atları gördüler. Ünlü yarış atlarının bol bol fotoğraflarını çeken gazeteciler, haraya hayran kaldıklarını söylediler.

Sultansuyu gezisinin ardından ise Anemon Otel’de Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti tarafından tertiplenen akşam yemeğinde Malatyalı bürokratlar ile birlikte federasyon başkan yönetici ve üyeleri bir araya geldi. Yemekte konuşan Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Mikail Pelit, bu toplantının düzenlenmesinde emeği geçen başta Malatya Valisi ve belediyelere teşekkür etti.

Yeşilyurt Belediyesi Başkanı Hacı Uğur Polat organizasyonun Malatya’nın tanıtılmasına katkı sunduğunu belirtirken, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengün ise basının kutsal bir görev yaptığını söyledi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca da, şimdiye kadarki başkanlar kurulu konseyi toplantılarının Malatya’daki gibi olmadığını belirterek, vali, ilçe belediye başkanlarının böylesine destek vermesinin basın adına çok önemli olduğunu dile getirdi.

Vali Süleyman Kamçı, güçlü ve gelişmiş bir basına sahip olan ülkelerde demokrasinin sağlam bir zeminde sorunsuzca işlediğini belirterek, il dışından gelen gazetecileri ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi.
Yemek daha sonra canlı müzik ile devam etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 15
Bugün : 530
Bu Ay : 530
Toplam : 530

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom