Hizmetleri Asleten Devam Ediyor

Malatyalı İşadamı Reşat Erdoğan tarafından Valilik arkasında bulunan dernek binası alınarak içerisi düzenlendi ve Türk Ocakları’na verildi.

Hizmetleri Asleten Devam Ediyor Malatya Siyaset

Malatya’da daha önce Atatürk Evi’nin yerinde hizmet eden asırlık Türk Ocağı Şubesi, dönemin şartları nedeniyle yerinden çıkarılınca bugüne kadar kiralarda hizmet vermeye devam ediyordu.

Malatyalı İşadamı Reşat Erdoğan tarafından Valilik arkasında bulunan dernek binası alınarak içerisi düzenlendi ve Türk Ocakları’na verildi. Türk Ocakları’nın artık kendi yerinde olması nedeniyle bugün açılış töreni düzenlendi. Açılışa, Vali Süleyman Kamçı, Türk Ocakları Genel Başkanı Mehmet Öz, Malatya Şube Başkanı Nadir Günata, Hayırsever İşadamı Reşat Erdoğan ile çok sayıda davetli ve diğer illerden gelen şube başkanları katıldı.

Battalgazi Belediyesi Mehteran Ekibinin gösterisi ile başlayan açılış töreninde daha sonra söz alan Türk Ocakları Malatya Şube Başkanı Nadir Günata, “Asırlık Türk Ocağı binanız maalesef mevcut bulunan Atatürk Evi’nin yerindeyken zamanın şartları gereği kapatılmış ve o günden bugüne bir türlü kendi binamızda hizmet veremedik. Kiralarda dolaşarak hizmetlerimizi devam ettirdik. Ancak yaptığımız bu faaliyetleri daha geniş kitlelere ulaştırabilmek için mutlak bir mekana ihtiyacımız olduğunu gördük. Çok değerli hayırsever işadamımız Reşat Erdoğan Bey bize bu binayı alarak bu hizmetlerin ebedi devam etmesini arzu etti ve içini de döşeyerek bize teslim etti. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

İşadamı Reşat Erdoğan ise, tek gayesinin Türklük adına hizmet eden Türk Ocakları’na bir teşekkür olduğunu ifade ederek, “Bizler birlik oldukça bir oldukça Malatya’mız da ve Türkiye’mizin hiç bir yerinde ayrılık tohumları ekilemez. Hiçbir bölücü unsur başarılı olamaz” diye konuştu.

Yapılan açış konuşmalarının ardından Türk Ocakları Malatya Şubesi protokol tarafından açıldı. Burada konuşan Vali Kamçı’da Türk Ocağı’nın bundan sonra bu güzel binada hizmet verecek olmasından dolayı emeği geçen herkese ve İşadamı Reşat Erdoğan’a teşekkürlerini iletti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 472
Bu Ay : 3916
Toplam : 3916

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom