O Gün Aldatıldık

Malatya RIŞVANDER, Ak Parti aday belirlemesi sürecinde STK temayül yoklamasını, günahlarına ortak arama olarak değerlendirdi. Bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak burada kullanıldığını, aldatıldığını, irademize saygı gösterilmediğini belirtti.

O Gün Aldatıldık Türkiye-Dünya

Malatya RIŞVANDER, Ak Parti aday belirlemesi sürecinde STK temayül yoklamasını, günahlarına ortak arama olarak değerlendirdi. yapılan açıklamada;

"Değerli Malatya’lılar malumunuz olduğu üzere AK Parti 7 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilecek milletvekili genel seçimleri için aday belirlerken Malatya’daki Sivil Toplum Kuruluşlarını davet ederek temayül yoklaması yaptı. STK’ların yönetim kurulu üyelerinin katıldığı temayül yoklamasına Malatya Rışvanlıları Derneği olarak biz de katıldık.

RIŞVANDER olarak STK temayül yoklamasına esastan olmasa bile usulen pek çok çekincemiz olmasına rağmen, halkımızdan ve aday adaylarından gelen yoğun talepler doğrultusunda halkımızın sevdiği, desteklediği ve Malatya’ya faydalı olacağını düşündüğü aday adaylarının desteklenmesi ve yalnız bırakılmaması gerektiği düşüncelerini dikkate alarak oylamalara katıldık.

En başta halkımızın bilmesini arzuladığımız konu biz ve bizim gibi oylamaya katılan tüm sivil toplum kuruluşlarının da bu oylamaya katılmaktaki amacı halkımızın sevdiği ve Malatya ve Türkiye siyasi hayatına değer katacağını düşündüğü adayları desteklemekti. Ancak bu oylamanın gerçek anlamda halkın nabzını tutmak maksadıyla yapılmadığı oylama salonundaki ciddiyetsizlikten de anlaşılıyordu. Kimlerin oy kullanacağı net bir şekilde belirlenmemiş ve seçimin bağımsız bir kurum tarafından denetimi yapılmadığı gibi seçim sonuçları da kamuoyuyla paylaşılmamıştır. Tüm bunlar yetmezmiş gibi oylamada yer almayan aday adayları aday gösterilmiştir. Adayların açıklanmasından sonra basın açıklaması yapan AK Parti Sözcüsü Sayın Beşir Atalay aday belirleme sürecinde Sivil Toplum Kuruluşlarının görüşlerinin aday belirlemede etkili olduğu mealinde bir açıklama yapmıştır. Diğer şehirlerde ne yapıldığı konusunda bilgi sahibi olmasak ta Temayül listesinde olmayan aday adaylarının ve halkın teveccüh etmediği insanların aday yapılmış olması en azından Malatya için bu açıklamanın bir hükmünün olmadığını göstermektedir.

Değerli halkımızın ve aday adaylarımızın bilmesini isteriz ki demokratik bir adım olacağını düşündüğümüz ve bu niyetle katıldığımız temayül yoklamasının sonucu şeffaf bir şekilde tecelli etmemiştir. Bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak burada kullanıldığımızı, aldatıldığımızı, irademize saygı gösterilmediğini ve halkta karşılığı olan adayların gösterilmemesi günahına Sivil Toplum Kuruluşlarının ortak edilmeye çalışıldığını, iyi niyetimizin suiistimal edildiğini kamuoyunun bilmesini isteriz.

Burada bir zorunluluk olarak kamuoyuna açık yüreklilikle belirtmek istiyoruz ki biz bu sonuçlardan sorumlu değiliz. Bizler siyasetin vekil değil asli unsuru olan halkımızla birlikte hareket etmeye ve siyasi karar alıcıların halkın demokratik taleplerine karşılık vereceği bir siyasi zemin için çaba sarf etmeye bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

MALATYA RIŞVANLILARI DERNEĞİ YÖNETİM KURULU"

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 100
Bu Ay : 3657
Toplam : 3657

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom