88 Girişimciye Sertifika Verildi

Battalgazi Belediyesi ile KOSGEB Malatya Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlayan 88 girişimciye sertifikaları verildi.

88 Girişimciye Sertifika Verildi Malatya Haber

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin girişimciler için önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

Battalgazi Belediyesi ile KOSGEB Malatya Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlayan girişimciler için sertifika töreni düzenlendi. Battalgazi Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda düzenlenen sertifika törenine, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcıları Abdulvahap Şerefhanlı, Muzaffer Karakuş, bazı birim müdürleri ve girişimciler katıldı.

Sertifika töreninde konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, girişimciliğin ve ticaretin önemine dikkat çekerek, “KOSGEB ile belediyemiz arasındaki işbirliği içerisinde, girişimcilik kursunda şimdiye kadar 270 kişi yararlandı. 270 kişiden şu ana kadar 20 kişi ise kendi işyerini açtı. Kısa süreç içerisinde geri dönüşüm, istihdama ve ticarete yönelik bir faaliyet içerinde olan girişimcilerin olması, bizleri ziyadesiyle sevindiriyor. Özellikle bu 20 kişiyi kutluyorum.

Bu 270 kişinin müteşebbis olma noktasındaki düşüncelerini, hayallerini ve buradaki eğitim faaliyetlerine katılmalarından dolayı da tebrik ediyorum. Ticaret hakikaten önemli bir hadise. Bu anlamda sizlerin gayret ve çabaları içerisinde girişimcilik eğitimini aldınız. Bütün bunların içerisindeki temel yaklaşım ise insanların hasbi olmasıdır. Siz her türlü tekniği bilirsiniz, ticaretin her türlü formasyonunu bilirsiniz. Siz insan davranışlarındaki olumlu ya da olumsuz entrikaları bilirsiniz. Ancak bütün bunların üstesinden gelecek tek bir asalet davranışı vardır. Oda ‘hasbi’ olgusudur. Eğer hasbi olursak, muvaffak oluruz. Yaptığımız işi seveceğiz ve içtenlikle yapacağız. Kimseyi aldatma cihetine gitmeyeceğiz. Ne kendimiz aldanan olacağız, ne de aldatan olacağız. Kurallar çerçevesinde helal kazanma olgusu içerisinde ticaretimizi yürüteceğiz” dedi.

Başkan Gürkan’ın yaptığı konuşma sonrasında sertifika törenine geçildi. 88 girişimciye, sertifikaları Başkan Gürkan tarafından verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 16
Bu Ay : 4382
Toplam : 4382

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom