2 Km.lik Bağlantı Yolu Açılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Çamurlu Mahallesi ile Turgut Özal Tıp Merkezi arasında 2 kilometrelik bağlantı yolu açıyor.

2 Km.lik Bağlantı Yolu Açılıyor Malatya Haber

Havaların ısınmasıyla birlikte daha önceden projelendirilmiş olan yol çalışmalarını bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, Malatya’nın değişik noktalarında yeni yol açma, genişletme ve asfaltlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Çamurlu Mahallesini, Turgut Özal Tıp Merkezine bağlayacak olan bağlantı yolunu açma çalışmalarına başlayan Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığına bağlı Yol Etüt ve Kontrol Şube Müdürlüğü ekipleri, alanda dolgu çalışmaları yapıyor.

2 kilometre uzunluğunda, 20 metre genişliğinde açılan yolda, alt yapı çalışmaları ile dolgu çalışmaları devam ederken, dere yataklarına beton büzler yerleştirilecek. TOKİ tarafından Fırat ve Yavuz Sultan Selim Mahallelerinde yaptırılan toplu konut yapımından arta kalan atıklar ve toprak yığınlarının kullanıldığı dolgu çalışmalarının, önümüzdeki aylarda tamamlanacağı belirtildi.

Hafriyat atıklarını da değerlendiren Büyükşehir Belediyesi dolgu çalışmalarının devamında yolda alt temel malzemesi serimi yapacak. Bu çalışmanın tamamlanmasının ardından yolda asfaltlama çalışması gerçekleştirilecek.

Çamurlu Mahalle sakinleri yolun bitmesiyle birlikte Turgut Özal Tıp Merkezine, Malatya-Elazığ karayolunu kullanmadan daha kestirme olan bağlantı yolunu kullanabilecekler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 649
Bu Ay : 5843
Toplam : 5843

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom