“Bitki Zararlıları İle Mücadele Kursu”

İŞKUR, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Malatya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliği ile yürürlüğe giren “Bitki Zararlıları İle Mücadele Kursu” devam ediyor.

“Bitki Zararlıları İle Mücadele Kursu” Malatya Haber

Kurs kapsamında Sütlüce Mahallesi’ndeki üreticilerle bir araya gelen eğitmenler, kaliteli ve sağlıklı ürün yetiştiriciliği hakkında bilgiler verdi.

“Bitki Zararlıları İle Mücadele Kursu” eğitimi Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğünde görev yapan Ziraat Mühendisi Ahmet Biri tarafından veriliyor. Kurs kapsamında 21 üreticiye, günde 8 saat olmak koşuluyla 8 gün eğitim verilecek.

“TEDBİRİMİZİ ÖNCEDEN ALMALIYIZ”

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Selahattin Günci, eğitimin verildiği kursu ziyaret ederek, üreticilerle bir araya geldiler. Ali Selvi, kursiyerlere hibe ve destekleri hakkında bilgiler vererek, “Bu kursumuz, ürünün kaliteli ve sağlıklı olması için zararlılarla ne şekilde mücadele etmemiz gerektiğini öğrenmenize yardımcı oluyor.

Tedbirimizi önceden alıp mücadele yöntemlerini harfiyen uygularsak, daha verimli ve daha kaliteli ürün üretmemiz mümkün olur. Mücadelemizi ve bakımlarımızı yaptıktan sonraki aşama ise ürünlerimizi sigorta kapsamına aldırmaktır. Geçen yılki afeti hepimiz yaşadık ve Allah bir daha yaşatmasın. Bu tür felaketlere karşı emeğimizin heba olmasını istemiyorsak, muhakkak tarım sigortalarımızı yaptıralım. Bu kursun hepinize muhakkak bir şeyler katacağı kanaatindeyim. Biz müdürlük olarak sizler için varız. Tarımsal ve hayvansal anlamdaki tüm sıkıntılarınıza ortak olmak, bu sıkıntıları hep beraber göğüslemek için sizlerin yanındayız” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 679
Bu Ay : 4123
Toplam : 4123

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom