Bakan Akdağ'a fırça!

Başbakan Erdoğan grup toplantısının ardından, kendi talimatıyla domuz gribi aşısı vurulması gerektiğini açıklayan Bakan Akdağ'ı fırçaladı.

Bakan Akdağ'a fırça! Malatya Yaşam-Sağlık

Başbakan Erdoğan, AK Parti grup toplantısının ardından Sağlık Bakanı Akdağ dönerek, “Benim adımı vermişsin. Ben aşı olmayı düşünmüyorum” dedi.

Toplantıdan Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile birlikte çıkan Başbakan Erdoğan, yanındaki bakanını da uyararak "Benden izin almadan ismimi kullanmışsın, bunun hemen düzeltilmesinin istiyorum. "dedi.

Erdoğan aşının kişilerin kararına bırakılmasını, dayatma yapılmaması gerektiğini bildirdi.

Bu açıklamanın ardından Bakan Akdağ'ın oldukça şaşırdığı gözlemlendi.

Bakan Recep Akdağ, bugün, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Erdoğan'ın da domuz gribi aşısı olacağını açıklamıştı.

BAKAN KAMERALAR KARŞISINDA AŞI YAPTIRDI

Öte yandan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, pandemik grip (domuz gribi) aşısı yaptırdı. Akdağ, aşının "bilimsel kurulların sıralamasına göre yapılacağını" söyledi.

Bakan Akdağ, Sağlık Bakanlığının Daire Tabipliği'nde domuz gribine karşı aşı oldu. Akdağ, burada görevli Fatma Güler tarafından aşısı yapılmadan önce, "Sağ koldan mı sol koldan mı yapıyorsunuz?" diye sordu. Hemşire Güler'den "Nereden isterseniz" yanıtını alan Akdağ, sağ kolunu açtı.

Akdağ, "Acıtmaz değil mi" diye espri yaptıktan sonra aşısını yaptırdı. Recep Akdağ, aşı olduktan sonra hemşire Güler'e "Eliniz hafifmiş, teşekkür ederim" dedi. Akdağ, ayrıca burada görev yapan personele maske takmaları önerisinde bulundu. Sağlık Bakanı Akdağ, "Cumhurbaşkanına, Başbakan'a, bakanlara, milletvekillerine aşı olmalarını önerdiniz mi?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Bilimsel kurullarımızın sıralamasına göre aşılama yapacağız. Benim önerimle kimseye aşı yapılmıyor. Bir de tabii 55-60 yaşın üzerindeki insanların biraz daha virüse karşı korumalı olduğu kabul ediliyor. Ancak siyasetçilerin ve benzeri toplumla yakın ilişki kuranların özelliği de şu; virüsü yayma konusunda onların daha dikkatli olması lazım. Bir siyasetçi yerine göre günde 300-500 insanla, bin insanla bile el sıkışabilir. Normal bir kişiye göre çok daha fazla kişiyle temas edildiği için hem kendisini koruması, hem diğerlerini koruması açısından gerekli tedbirlere riayet etmesi lazım. Aşı konusu yine bilimsel kurullarımızın sıralamasına göre olacak."
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 600
Bu Ay : 4157
Toplam : 4157

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom