Büyükelçiler Darende'ye Hayran Kaldılar

Tarım Fuarı için Malatya’da bulunan yabancı ülkelerin büyükelçi ve müsteşarları Darende ilçesini gezdi.

Büyükelçiler Darende'ye Hayran Kaldılar Malatya İlçe

Darende ilçesine gelen Kosova Büyükelçisi Avni Suphi, Müsteşar Günel Ureya, Arnavutluk Müsteşar Samir Kurti, Makedonya Maslahatgüzarı Shpresa Juusufi ve Habil Mustafai, Berezilya Ticaret Müsteşarı Asistanı Nurhas Çelik, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Dış İlişkiler Koordinatörü Hamit Özpalat ilk olarak, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’i makamında ziyaret ettiler.

Ziyaretin ardından Başkan Eser, büyükelçileri Somuncubaba, Tanıtım Merkezi, Tohma Kanyonu, Hasan Gazi Türbesi ve şehitlik ile Günpınar Şellalesi’ni gezdirerek ilçesi hakkında bilgiler verdi.

Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser, “Darende’miz 700 yıllık bir geçmişe sahip eski bir yerleşim alanı. Bir çok dönemlerde başkentlik yapmış tarihi yerleriyle, Somuncubabasıyla, Hasan Gazi’nin Türbesiyle tarihi ve doğa güzellikleriyle yeşil Darende’miz Malatya’nın 110 km mesafesindeki şirin bir ilçesidir. Hepiniz ilçeme hoş geldiniz” dedi
Arnavutluk Müsteşarı Samir Kurti ise, Darende İlçesini överek “Darendeliler her şeyi dürüst yaparlar. Yani ufak işleri yapmazlar. Hep büyük ticaret yaparlar, bunu gördüm. Ben birçok yere gittim, dolaştım gerçekten her yer tertemiz bunda da sizin emeğiniz var” şeklinde konuştu.

Büyükelçi ve misafirler Somuncubaba’ya ve ilçeye hayran kaldıklarını ifade ederken, Kosova Büyükelçisi Avni Suphi ise, Darende’ye bir eserleri olması adına bir park yapmayı düşündüklerini dile getirdi. Yabancı konukların gezisine Belediye Başkan Yardımcıları Tacettin Ateş ve Durmuş Doğan da eşlik etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 856
Bu Ay : 3400
Toplam : 3400

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom