Dilek Yolunun 2 Km'si Tamamlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Dilek Mahallesini Malatya merkeze bağlayan Dilek Caddesi’nde yol açma, genişletme ve asfaltlama çalışmalarına devam ediyor.

Dilek Yolunun 2 Km'si Tamamlandı Malatya Haber

Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığına bağlı Yol Etüt ve Kontrol Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından sürdürülen çalışmalarda, 5 kilometrelik caddenin 2 kilometrelik bölümü tamamlandı.

Kalan 3 kilometrelik bölümde ise çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, toprak dolgu, pmt serimi, taş duvar yapımına ve Dilek köprüsünün genişletmesine ise devam ediyor. MASKİ ekipleri de yolda yaşanan içmesuyu ve kanalizasyon arızalarına anında müdahale ederek çalışmalara destek verirken, AKSA Elektrik ise yol ortasında kalan elektrik direkleri ve yüksek gerilim hatlarını sökmeye devam ediyor.

Yol güzergahında bahçesi bulunan vatandaşlar yol genişletme çalışmalarına karşılıksız destek vererek örnek bir davranış sergiledi. Büyükşehir Belediyesi ise; yol için terki yapılan noktalarda taş duvar ve çitlerle bahçe sınırlarını belirleyerek vatandaşlara yardımcı oluyor.

7 metreden 30 metreye çıkarılıyor

Dilek Yolunu 7 metre genişlikten 30 metreye çıkaran Büyükşehir Belediyesi tamamlanan 2 kilometrelik bölümde kavşak düzenlemeleri, trafik levhaları ve yol çizgilerini yaparak 2 kilometrelik bölümü araç trafiğine açtı.

Cadde de kaldırım çalışmaları da yapacak olan Büyükşehir Belediyesi, yolu yaz aylarında vatandaşların hizmetine sunmayı amaçlıyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 849
Bu Ay : 3333
Toplam : 3333

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom