CHP'liler Tarım Fuarını Gezdi

CHP İl Başkanı Enver Kiraz ve il yönetimi bu yıl 9’uncusu düzenlenen Doğu Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı’nı ziyaret etti.

CHP'liler Tarım Fuarını Gezdi Malatya Kültür-Sanat

Ziyarette konuşan CHP İl Başkanı Enver Kiraz, son dönemlerde özellikle tarım ve hayvancılığın desteklenmesinin yetersiz olduğunu savunarak, “Bu tür fuarların Malatya’nın tanıtımı açısından oldukça önemli olduğunu ve daha detaylı bir şekilde yapılması gerektiğini düşünüyoruz.

Çiftçilerimizin tarımda kullanılan teknolojik aletler ile tanışması ve kullanması açısından önemli bir fuar. Son dönemlerde özellikle tarım ve hayvancılığın desteklenmesinin yetersiz olduğunu düşünüyoruz. Her yıl tarım ve hayvancılık sektöründe bir azalma yaşanıyor.

Türkiye bir tarım ülkesi ve Malatya’da önemli tarım kentlerinden bir tanesi. Tarım denince Malatya’da ilk olarak kayısı akla geliyor. Kayısıda son 2-3 yıldır Malatya’nın ve çiftçinin kanayan yarası haline geldi. Geçen yıl yaşanan don olayından dolayı Malatyalı çiftçilere hiçbir destek verilmedi. Bu da kayısı çiftçisinin içerisinde bulunduğu durumun ne kadar içler acısı olduğunu bir kez daha göstermiş oldu” şeklinde konuştu.

Açıklamaların ardından fuarı gezen CHP’liler fuarda yer alan teknolojik tarım aletlerini inceleyerek, katılımcılar ile sohbet ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 134
Bu Ay : 3578
Toplam : 3578

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom